تجربه هلال احمر در بحران ها به سود جامعه است

اهواز- نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال احمر با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران ها دارد می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری رئیس حوزه های علمیه خوزستان اظهار کرد: ما در جمعیت هلال‌احمر کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب را داریم و در خوزستان ۱۲ کانون طلاب داریم.

وی افزود: از این ۱۲ کانون، ۹ کانون مربوط به برادران با ۷۵ عضو و ۳ کانون مربوط به خواهران با ۵۵ عضو است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: این کانون ها شورای اجرایی دارند و اعضای آن با از طریق برگزاری انتخابات دبیر کانون را انتخاب می کنند.

حجت‌الاسلام معزی گفت: روحانیون به عنوان ملجا مردم باید در فعالیت های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به فعالیت های اجتماعی است.

وی خطاب به آیت الله موسوی جزایری برای حمایت از افزایش کانون های هلال احمر طلاب، افزود: این نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه های علمیه خوزستان است تا کانون های هلال احمر طلاب افزایش پیدا کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: به دلیل گستردگی حوزه های علمیه در خوزستان وجود کانون های هلال احمر طلاب می تواند مفید و مثبت واقع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به حضور طلاب در سیلاب لرستان ، تصریح کرد: حضور طلاب در سیلاب بسیار موثر بود و هلال احمر یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی آنها برای انجام فعالیت های اجتماعی و ارایه خدمات اجتماعی است.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال‌احمر همواره در در تمام زمان ها چه در حوادث و بحران ها در کنار مردم بوده است.

 نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: حضور طلاب در خیمه های نماز در ایام نوروز در پایگاه های جاده ای هلال احمر تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد و طلاب می توانند در همه صحنه ها حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام معزی گفت: در دنیا ۴۴ نوع حادثه ثبت شده است که در ایران ۳۳ نوع آن اتفاق می افتد.

وی یادآور شد: ایران کشور زلزله خیزی است به طوری که طی ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ۴ زلزله مهیب در رودبار، بم، ورزقان و کرمانشاه رخ داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وجود حوادثی نظیر آتش سوزی، رانش زمین و بافت فرسوده در کشور به عنوان کانون خطر، بیان کرد: هلال احمر با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران ها دارد می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

کد خبر 4692769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =