بسیج ۱۱ هزار آزمایشگاه برای پاسخ به نیازهای کشور

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از اجرای طرح تعاون تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه خبر داد و گفت: آمادگی داریم شبکه آزمایشگاهی خود را در اختیار صنایع استان ها قرار دهیم.

بابک نگاهداری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نهایی شدن مراحل تصویب طرح «تعاون تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد» گفت: دانشگاه آزاد از ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه با ۱۴۷ هزار قلم تجهیزات آزمایشگاهی برخوردار است که طرح مذکور در راستای توزیع هدفمند این تجهیزات متناسب با نیازهای منطقه ای و محلی در حال آماده سازی و تصویب است.

وی افزود: براساس این طرح، امکانی فراهم می‌شود که تجهیزات مورد اشاره، بین واحدهای دانشگاه آزاد مبادله شود و بسته به اینکه در چه منطقه ای مستقر باشد، بتواند پاسخگوی حداکثری به نیاز و تقاضای کشور باشد.  

نگاهداری با بیان این مطلب که در تلاش هستیم با اجرای این طرح، سازماندهی مجدد و بازآرایی دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد را به انجام برسانیم،  گفت: ممکن است تجهیزاتی در مناطقی وجود داشته باشد که کاربرد چندانی نداشته باشد، لذا امکانی فراهم خواهیم کرد چنین تجهیزاتی یا در قالب اجاره، واگذاری و یا شراکت، با واحدهای مختلف دانشگاه آزاد مورد تبادل قرار بگیرد. 

وی افزود: به این ترتیب می توان از بهترین دستگاه ها، در مفیدترین مکانها و مناطق که بیشترین تقاضا و نیاز را دارد، استفاده کرد.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد بی نظیرترین ظرفیت آزمایشگاهی کشور است؛ پتانسیلی بزرگی که به نظر من تاکنون آنچنان که باید و شاید، مورد بهره برداری قرار نگرفته است. ما در هیچ نهادی این حجم و گستردگی تجهیزات آزمایشگاهی کارگاهی نمی‌بینیم. 

وی با بیان اینکه «تعاون تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد» طوری طراحی شده است که بتوان بر اساس آن، ظرفیت بزرگ آزمایشگاهی دانشگاه آزاد، پاسخگوی نیازهای همه مناطق کشور باشد ادامه داد: این آمادگی را داریم که با ایجاد امکان بهره برداری عملی و حداکثری از این ظرفیت، در راه رفع نیازهای آزمایشگاهی کل کشور، مجموعه شبکه بزرگ آزمایشگاهی خود را در اختیار صنایع هر یک از استانها و حتی دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی قرار بدهیم.

کد خبر 4692813

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =