مشکلات صنایع و بنگاههای اقتصادی با کلام و جلسه حل نمی شود

بندرعباس - رئیس سازمان صمت در هرمزگان گفت: مشکلات صنایع و بنگاههای اقتصادی با کلام و جلسه حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل قاسمی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در مجتمع پتروصنعت گامرون برگزارشد اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی اگر تمام ارکان با یکدیگر هماهنگ نباشند، چرخ اقتصاد نمی‌چرخد.

وی با ذکر این نکته که اگر بانک‌ها به صنایع کمک کنند چراغ اقتصاد روشن خواهد شد، عنوان کرد: با توجه به آثار و نوشته‌های جنگ مشخص است که همه به سهم خودشان در جنگ نقش آفرینی کردند تا دفاع مقدس به افتخاری برای کشور تبدیل شد به همین دلیل ما تصور می‌کنیم که اگر تمام ارکان جامعه چنین دیدگاهی را در شرایط حال حاظر داشته باشند می‌توانیم با افتخار از این جنگ اقتصادی عبور کنیم.

قاسمی با بیان اینکه تولید کنندگان نیاز به حمایت واقعی دارند نه کلامی، ابراز داشت: در راستای توسعه بشاگرد در حوزه فرش به چند مشکل برخورد کردیم، اولین مشکل نبود شعب بانک‌ها در بشاگرد بود که شخص برای دریافت تسهیلات با مشکلات زیادی روبرو بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: یکی از مشکلات دیگر در بشاگرد درخواست ضامن کارمند از سوی بانک است که بخشی از این مشکلات با کمک صنعت‌گران استان در حال حل شدن است.

وی افزود: نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی در استان احساس می‌شود و واحدهای تولیدی استان نیاز جدی به سرمایه برای احیاء شدن دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان بیان داشت: در حوزه صنعت و معدن مسیر توسعه استان رو به پیشرفت است و در راستای دستور استاندار هرمزگان بررسی آمار از سال ۹۲ تا کنون نشان می‌دهد که در زمینه صدور مجوز رشد ۵ برابری داشته‌ایم.

قاسمی اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند در خرید مردم تاثیر گذار باشند به همین دلیل می‌توانند به حوزه صنعت استان کمک کنند. از طرفی  می‌توانند با تاثیر بر دستگاه‌های حاکمیتی حامی تولید نیز در راستای رونق تولید نقش زیادی را ایفا کنند.

وی عنوان کرد: در کشور ۶۰ درصد مالیات را تولید کنندگان پرداخت می‌کنند اما در کشورهای دیگر بیشتر مالیات را بخش هایی دیگری مانند خدمات و کشاورزی پرداخت می‌کنند.

قاسمی ابراز داشت: برای حل مشکل تولید کنندگان باید فرارهای مالیاتی کشور مدیریت شوند و سهم بخش‌های دیگر در مالیات نیز افزایش یابد.

وی افزود: یکی از مکان‌هایی که پناه تولیدکنندگان استان است کارگروه رفع موانع تولید است که به دو بخش "تامین نقدینگی" که در قالب تبصره ۱۸ سرمایه در گردش از محل تسهیلات بانک‌ها تامین شد و "تسهیلات رونق تولید" توجه ویژه‌ای دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان بیان داشت: در کارگروه رفع موانع تولید ۳۲۷ میلیارد تومان برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی به سیستم بانکی ارجاع شده است.

قاسمی عنوان کرد: احیاء آلومینیوم یکی از شاهکارهای کارگروه رفع موانع تولید استان بود که مانع از زمین‌گیر شدن آن شرکت شد و در حال حاضر مواد اولیه آن نیز تامین شده است.

وی ادامه داد: قبل از بروز مشکلات صنفی و امنیتی مشکلات این کارخانه حل شد که از نتایج کارگروه رفع موانع تولید است.

کد خبر 4692931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =