کوتاهی در حوزه فرهنگ موجب بی‌تفاوتی مردم می شود

رفسنجان- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان گفت: کوتاهی در حوزه فرهنگ موجب بی‌تفاوتی مردم می شود و به لحاظ ساختاری ناامیدی و بی‌تفاوتی، جامعه را نابود می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ایمان محمدآبادی چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از فعالان دبیرخانه نخستین جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» در فرهنگسرای رسانه رفسنجان اظهار داشت: برپایی چنین برنامه‌هایی چه در قالب همایش یا کارگاه آموزشی یا جشنواره یک ویژگی مهم باید داشته باشد و آن اینکه هنر را ابزاری برای رساندن جامعه به یک هدف بزرگ بدانیم که این موضوع موجب کاهش بسیاری از حواشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین هدف این جشنواره و چنین جشنواره‌هایی باید به مشارکت گرفتن بخش عمده‌ای از جامعه باشد، افزود: هنوز سطح فرهنگی جامعه ما به این رشد و اعتماد نرسیده که زنان باید در جامعه حضور داشته باشند و هنوز در مرحله شعاری به سر می‌بریم چرا که نمود این موضوع سهم مشارکت بانوان در حوزه‌های مدیریتی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان با بیان اینکه عمده موفقیت بانوان در بخش‌های خصوصی و غیردولتی است، تصریح کرد: جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» اگر توانسته کمک کند از جنبه شعاری و آماری فاصله گرفته باشد و دختران ما توانستند به این امیدواری برسند که آینده را می‌توانند در دست بگیرند، موفق عمل کرده است.

محمدآبادی تصریح کرد: این جشنواره البته نباید عده‌ای از دختران را هم سرخورده کرده باشد که فکر کنند نگاه گزینشی صورت گرفته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان تأکید کرد: کوتاهی در حوزه فرهنگ موجب بی‌تفاوت‌کردن مردم می شود و ناامیدی و بی‌تفاوتی جامعه را به لحاظ ساختاری نابود می‌کند و هرچه رونق اقتصادی و فرهنگی صورت گیرد نمی‌تواند به راحتی جامعه را به ساختار اصلی بازگرداند.

کد خبر 4693052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =