غدیر یک جریان تاریخی است/لزوم اجرای طرحی نو به دست جوانان

بیرجند-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی باتأکید بر اینکه غدیر یک مقطع تاریخی نیست بلکه یک جریان تاریخی است، گفت: غدیر یک عمود است که اگر هر جامعه خود را با آن تطبیق دهد به رشد و کمال می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلیرضا عبادی صبح پنج شنبه در دیدار با دانش آموزان بسیجی استان اظهار داشت: خودشناسی مهمترین مسئله انسان بوده چراکه همه سرمایه انسان همین است.

وی بیان کرد: اگر از خود غفلت کنیم همه چیز به باد رفته و اگر خود را بشناسیم همه سرمایه را حفظ خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان به گونه ای خلق شده که به عنوان انسانی تنها نمی تواند زندگی کند، عنوان داشت: انسان ها هر کدام استعداد خاصی دارند و اگر با هم زندگی کرده و تبادل داشته باشند می توانند این استعدادها را بروز دهند.

عبادی با تأکید بر اینکه اگر انسان بخواهد در سیر الی الله و تکامل و رشد حرکت کند باید به صورت اجتماعی زندگی کند، افزود: بنابراین اجتماع یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه اگر انسان ها بناست اجتماعی زندگی کنند تا به کمال برسند باید قانون در بین آن ها حاکم باشد تا بر اساس قانون هر یک محدودیتی ایجاد شود، بیان داشت: علاوه بر این باید یک نوع مدیریتی باشد که وقتی قانون عدل تعبیه شد بتواند با قدرت این قانون را اجرا کند.

بهترین نوع عبادات خدمت به کمال بندگان خدا است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: مدیر و حاکم جامعه نیز باید برگزیده باشد، انسان های برگزیده ای که خدای متعال بر حقیقت وجود آن ها آگاه است و می داند از این مدیریت سوء استفاده نمی کنند.

عبادی با اشاره به اینکه نخستین شرط انسان های برگزیده این است که هرگز شیفته دنیا نمی شوند، افزود: برای این انسان ها دنیا و ابزاری برای بندگی خداست.

وی، بهترین نوع عبادات را خدمت به کمال بندگان خدا دانست و گفت: اگر بخواهیم کمال مطلق حاصل شود باید به صورت مطلق عمل شود و گرنه هرجا عمل نشود بشر ساقط خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه غدیر نیز چیزی نیست که به غدیر خم منحصر شود بلکه از آدم تا همه پیغمبر خاتم(ص) وصی داشته اند، افزود: اگر تداوم مسئله امامت در ادامه مسئله وصایت پیامبران نباشد و کار دست کفار و فجار و حزبی ها باشد رسالت پیغمبر نیز بی معنی است.

عبادی با بیان اینکه ساختار جامعه بشری باید بر اساس قانونی باشد که آن قانون در جهت تکامل انسان کامل است، بیان کرد: بنابراین هم حاکمیت که قانون است خاص خدا بوده و هم حاکم که می خواهد اجرای قانون کند، باید از جانب خدا باشد.

وی، بعثت همه پیامبران را برای اجرای عدل دانست و افزود: قوام جامعه باید بر اساس عدل باشد بنابراین حاکم جامعه اسلامی باید قابل اعتماد برای اجرای عدل در جامعه باشد.

۴۰ سال تجربه کافی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه هرجا مشکل داریم بخاطر اجرا نکردن اسلام است، بیان کرد: اگر با خانواده خود بر اساس اسلام و عدل عمل کنیم فروپاشی خانواده را نداریم و تمام مشکلات بخاطر تبعیت از فرهنگ غربی است.

عبادی اضافه کرد:  همچنین اگر در اقتصاد مشکل داریم بخاطر این است که میان ما و مسلمانی خیلی فاصله است.

وی با تأکید بر اینکه باید به سوی آرمان های انقلاب به سرعت جلو رویم و به تمدن اسلامی نزدیک شویم، افزود: با این وجود هنوز در زندگی شخصی خود مشکل داریم بنابراین پیداست که خودمان خیلی چه از نظر انسانی و چه از نظر اسلامی مشکل داریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۰ سال تجربه کافی است، افزود: امروز باید طرحی از نو اجرا و بر اساس اسلام عمل کنیم و این مسئولیت و ماموریت بر عهده جوانان است.

عبادی با اشاره به اینکه غدیر یعنی تداوم راه انبیاء و هرجا خلاف کردیم همه مشکلات به سراغمان آمد، بیان داشت: اصل مستقیم و شرط اصلی مدیریت جامعه اسلامی عصمت، علم کافی به همه نیاز اسنان و همه فرمول دین به معنی وسیع، انتخاب از جانب خدا و انجام کار خدایی است.

وی ادامه داد: این هایی که در مقابل امامان و ائمه مدعی هستند تنها در جهت حکومت کردن و بیت امال مدعی هستند و گرنه در علم، مقام عصمت و عدلت، معجزه و انتخاب از سوی خدا حرفی برای گفتن ندارند.

وی با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال گذشته انقلاب کارهای معجزه گونه انجام و مسیر برای رسیدن به آرمان ها هموار شده است، بیان داشت: از هر جهت قانون پیشرفته در سطح جهان داریم اما تاخودمان درست نشویم مشکلات نیز درست می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه غدیر یه مقطع تاریخی نیست بلکه یک جریان تاریخی است، گفت: غدیر یک عمود است که اگر هر جامعه خود را با ان تطبیق دهد رشد و کمال پیدا می کند.

عبادی خطاب به جوانان بسیجی گفت: شما جوانان امید آینده هستید و طرح های زیادی برای فاسد کردن شما وجود دارد اما این شما هستید که باید حواستان جمع باشد.

کد خبر 4693182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =