ارزش تلاش قشر کارگر در جامعه نادیده گرفته می شود

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت کار و تلاش جامعه کارگری در جامعه، گفت: با این وجود هنوز هم در برخی از مواقع ارزش زحمت و کار کارگر آنچنان که باید دیده نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار با تشکل های کارگری استان اظهار داشت: خداوند انسان را به گونه ای آفریده که باید هم اختیار، هم انتخاب و هم کار داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر انسان نیاز به کار نمی داشت همه چیز بی معنا بود، بیان کرد: حکمت خدا بر این است که انسان برای رشد دنیوی و معنوی کار کند و کار در رأس ارزش های عبادت قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کار یک بسته به هم پیوسته است، عنوان داشت: باید امکانات، سرمایه، کارگر و کارفرمایی باشد تا محصولی وجود داشته باشد و نیازهای جامعه برطرف شود.

عبادی با تأکید بر اینکه کار یک موضوع تک بعدی نیست که تنها جنبه اقتصادی داشته باشد، افزود: در یک زاویه برای هر انسان مسلمانی برای اینکه به دیگران نیاز پیدا نکند واجب است روزی خود را از طریق کار و تلاش تأمین کند.

وی با بیان اینکه در زاویه دیگر کار از نظر روح و روان برای انسان یک ضرورت است، بیان داشت: انسانی که کار می کند هم بدن، هم عقل و هم احساسات سالم دارد و انسان بیکار آسیب های زیادی می بیند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: اهمیت کار در زمان حاضر بیشتر است چراکه در رقابت های جهانی و در تهاجم ها و جنگ ها، مسئله کار یکی از چیزهایی است که حرف اول را می زند.

وی اضافه کرد: در عین حال خیلی از مواقع ارزش زحمت و کار کارگر آنچنان که باید دیده نمی شود و مسئله معوقات کارگری و مسائل شخصیتی و جنبی از جمله این موارد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه کار یک مجموعه به هم پیوسته است، افزود: اگر بخواهیم در این زمینه موفق باشیم باید همه بخش های آن با یکدیگر هماهنگ باشند اما این امر تاکنون این تحقق پیدا نکرده است.

عبادی ادامه داد: وقتی موفق خواهیم بود که هر یک معین دیگری باشد و نه مخرب دیگری و باید با یکدیگر همکاری کنیم تا هر کس در کار خود موفق باشد.

وی یادآور شد: برخی از این همکاری می تواند نقدهای سازنده و بر اساس واقعیت گرایی، دلسوزی و خیرخواهی باشد.

با اشاره به اینکه در نظام خلقت هر کس به اندازه تلاش خود موفق می شود، افزود: اگر امروز در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و بقیه امور موفقیتی داریم به دلیل کار و تلاش در این بخش ها بوده است.

کد خبر 4693414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =