اجرای طرح سازگاری با کم آبی در خراسان جنوبی

بیرجند- وزیر نیرو از اجرای طرح سازگاری با کم آبی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این طرح آماده شده و طی هفته آینده مراحل نهایی خود را در کارگروه ملی به تصویب خواهد رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان بعد از ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم آغاز طرح انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند، بیان کرد: برای برنامه های بلند مدت خراسان جنوبی از مدتی قبل مطالعاتی در دو شاخه مهم آغاز شده است.

وی ادامه داد: شاخه اول تهیه و اجرای طرحی است که با مدیریت پساب و مصرب آب در بخش کشاورزی کاری کنیم که حیات و توسعه شکل پایداری بگیرد.

وزیر نیرو  از اجرای طرح سازگاری با کم آبی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این طرح آماده شده و طی هفته آینده مراحل نهایی خود را در کارگروه ملی به تصویب خواهد رساند.

اردکانیان اظهار کرد: با اجرای این طرح  سالانه ۱۳۰ میلیون متر معکب برداشت اضافه از منابع آب خراسان جنوبی کنترل می شود.

وی با بیان اینکه در راستای تامین آب به استان، طرح انتقال آب از دریا و نمک زدایی نهایی شده است، گفت: پروژه بزرگ نمک زدایی برای افق ۱۴۲۵ تامین نیازهای بلند مدت را جواب می دهد.

وزیر نیرو  بیان کرد: طرح انتقال آب و سازگاری با کم آبی مکمل هم هستند و یکی بدون دیگری جواب گو نیست که با توجه به ضرورت ها نیازمند اجرا است.

اردکانیان با بیان اینکه اگر برای تامین آب شرب و صنعت سرمایه گذاری خوبی باشد برای سال های دور مشکل آبی نخواهیم داشت، گفت: ۶۰ تا ۱۱۰ میلیون متر مکعب محدوده ای است که برای تامین آب شیرین از نمک زدایی در خراسان جنوبی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: از این میزان ۲۰ میلیون  متر مکعب مربوط به آب شرب و مابقی مربوط به صنعت است.

کد خبر 4693458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =