تحول انقلابی در قوه قضاییه برکات فراوانی برای مردم داشته است

شمیرانات- امام جمعه لواسان گفت: تحول انقلابی در قوۀ قضائیه برکات مبارکی برای مردم داشت، این تحول در قوۀ مقننه و مجریه باید با همت مردم و جوانان حزب اللهی و انقلابی رسوخ کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های نماز جمعه امروز لواسان طی سخنانی ضمن تبریک عید غدیر به عنوان الله الاکبر گفت: امیرالمومنین(ع) الگوی رفتاری ما در حرکت فردی و جمعی هستند. ویژگی مهم آن‌حضرت که خوب است به آن اشاره شود، این‌که امیرالمومنین(ع) بنده خالص خدا بود.

وی گفت: آن حضرت هرگز برای خودشان کار نکردند و همواره گوش به فرمان الهی بودند و تا زنده بودند جز برای رضای خدای سبحان و به انگیزۀ الهی کار نکردند و این مشخصۀ یک مسلمان حقیقی است که ما باید از حضرت فرابگیریم، ما که نمی‌توانیم حتی یک جلوه از جلوه‌های بندگی امیرالمومنین(ع) را درک کنیم، اما می‌توانیم به حضرت تأسی کنیم و تلاش کنیم که در هر کاری که انجام می‌دهیم، فقط انگیزۀ الهی داشته باشیم و جز خدا را در نظر نگیریم.

امام جمعه لواسان افزود: این انگیزۀ الهی و قیام برای خدا است که اهداف الهی را روی زمین تحقق می‌شود، وگرنه هرکاری بدون انگیزه و نیت الهی پشیزی فضیلت ندارد.

وی سپس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: اگر طبق این بیانیه به پیش برویم و به اهداف خود نزدیک‌تر شویم، دشمن خاکسار خواهد شد.

لواسانی اضافه کرد: مقام معظم در مواقع مختلف شروطی را برای تحقق هدف‌های بلند ملت ایران اسلامی مطرح کردند، که جمع آن چهار شرط  لزوم حرکت بی‌وقفه به سمت پیشرفت، با عزم و تصمیم راسخ، نیاز به مجاهدت و فداکاری، ضرورت ایستادگی و استقامت در برابر مشکلات و اهمیت تهذیب و اصلاح خود و جامعه، پرهیز از تنبلی و خودخواهی و دنیاپرستی و اجتناب از دل‌دادن به ظواهر دنیا است.

امام جمعه لواسان گفت: ما به سوی اهداف حرکت می‌کنیم، اما دیر یا زود بودن آن بستگی به ما و رعایت چهار شرط مذکور دارد، ما امروز نیازمند مدیریت و کار جهادی هستیم، اگر پیشرفت همراه عدالت می‌خواهیم راهش مدیریت جهادی است، مدیریتی چون مدیریت شهید باکری، شهید همت، شهید زین‌الدین، شهید چیت‌سازیان و... اگر می‌خواهیم دولت اسلامی و جامعۀ اسلامی تحقق یابد که قیام لله و قیام به قسط داشته باشد، راهش مدیریت جهادی است.

وی ادامه داد: جوانان با انگیزۀ الهی، حزب اللهی، پرتوان  وارد عرصه شوند. و مهم‌تر این‌که این امر جریان تپندۀ اجتماعی شود تا مردم پشت سر آن بیایند، فرهنگ عمومی و گفتمان عمومی شود. هم از حیث کیفیت و هم از حیث کمیت باید این حرکت الهی گسترش یابد.

خطیب جمعه لواسان اضافه کرد: نمونۀ آن حرکت‌های جهادی جوانان است، اما این باید به ساختارهای قدرت رسوخ کند و مجلس و دولت و قوۀ قضائیه را هم در دست خود بگیرد تا تفکر و اندیشۀ انقلابی و مکتب امام در بدنۀ مدیریت کشور رسوخ نماید، شما ملاحظه بفرمایید، یک تحول انقلابی در قوۀ قضائیه چه برکات مبارکی برای مردم داشت، این تحول در قوۀ مقننه و مجریه باید با همت مردم و جوانان حزب اللهی و انقلابی رسوخ کند و لازم است فکر جهادی و اندیشۀ انقلابی ترویج شود.

وی گفت: اما باید در کنار آن مراقب هم بود که دچار آفت دنیازدگی نشویم که چه کسانی شدند و شدند مشکل نظام و کشور و مردم ما مراقب دشمنان درون و بیرون باید بود، خود جوانان باید مراقب باشند که از صراط مستقیم خارج نشوند.

کد خبر 4693854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =