فراهم آوردن مسیر اعتلای زندگی مردم الزامی است

بجنورد- وزیر کشور گفت: فراهم آوردن وسیله و مسیر در جهت حرکت مردم به سمت اعتلا ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی بعدازظهر جمعه در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها که به میزبانی خراسان شمالی در حال برگزاری است، اظهار کرد: اگر از منظر زیبایی، خیر و حقیقت به سیاست و امنیت نگاه کنیم باید به دنبال عدالت، آزادی و زندگی مطمئن برای مردم بود.

رحمانی فضلی افزود: جامعه ایران بر گرفته از زیبایی و وجود انسان هایی مومن است که برای انقلاب از جان و مال خود گذشته اند و با پیروی از اصول دین و ولایت، بندگی خود را نزد خداوند ثابت کرده اند، بنابراین وظیفه داریم در حوزه سیاست، سیاست را ابزاری بدانیم برای اهمیت دادن و مشارکت جدی و تنظیم روابط مناسب در جهت اعتلای مردم جامعه تا به آرامش برسند.

وی تصریح کرد: همچنین وظیفه داریم کاری کنیم که مردم دغدغه اقتصاد، معیشت، تامین زندگی، آزادی و عدالت را نداشته باشند.

وزیر کشور اضافه کرد: رسالت ما در این جامعه این است که شرایط مطلوب را برای مردم ایجاد کنیم چرا که در هر شرایطی لازم بوده برای انقلاب پای کار آمده اند.

رحمانی فضلی ادامه داد: اگر امروز باوجود تمام مشکلات، تهدیدها، فشارها و توطئه ها می توانیم روی پای خود بایستیم و مسیر استقلال، آزادی، امنیت و توسعه است را بپیمایم و دشمنان هر روز نا امیدتر از دیروز به طوری که در این ۴۰ سال نتوانستند برنامه های خود را عملیاتی بکنند به دلیل وجود مردم است که حقیقت را دوست دارند و مصلحت جامعه را می فهمند و در برای تحقق امور مقاوم و مستحکم ایستاده اند.

وی تصریح کرد: ما نمایندگان مردم وظیفه داریم تمام امکانات را برای مردم فراهم و جامعه را به گونه ای هدایت کنیم تا همگان برای رسیدن به تعالی امید داشته باشند.

وزیر کشور بیان کرد: انسان توسط خداوند خلق شده، بنابراین آفرینش آن عبث نیست به همین دلیل انسان ذاتا کمال گرا است.

رحمانی فضلی اضافه کرد: کمال گرایی در ذات انسان گذاشته شده و تمامی امکانات برای رسیدن به این مهم از مسیر، راهنما، دستورالعمل و شریعت فراهم شده است.

وی با بیان اینکه خداوند فطرت و عقل را در ذات انسان ها قرار داده است، گفت: آنچه که انسان را به اوج کمال گرایی می رساند عقل، زیبایی، مصلحت و حقیقت است، بنابراین ثروت، قدرت، مادیات و سایر امور دنیایی اهمیتی ندارند.

جشنواره تولیدات مراکز استان ها ظرفیت بزرگی برای خراسان شمالی

وزیر کشور در ادامه گفت: جشنواره تولیدات مراکز استان ها ظرفیت بزرگی برای خراسان شمالی است.

رحمانی فضلی اظهارکرد: مقایسه این جشنواره و مشابه این جشنواره ها می تواند آثار و نتایج خوبی را برای استان ها به همراه داشته باشد.

وی برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان ها را از ابتدا تا کنون مورد مقایسه قرار داد و افزود: برگزاری این جشنواره در سال ۷۴ کاملا متفاوت بود به طوری که اکنون با برگزاری این جشنواره در زمینه محتوا و آثار کاملا به شرایط مطلوبی رسیده ایم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اثرات فعالیت های فرهنگی و زیبایی هایی که هنرمندان خلق می کنند نباید در جامعه نادیده گرفته شود، گفت: هنرمندان می توانند نقش بسیار مهمی در این جشنواره ها داشته باشند.

رحمانی فضلی مطرح کرد: خلق زیبایی مهم ترین تعریف هنر است، بنابراین هنرمندانی که موفق به خلق پدیده ای خاص و چشم گیر شده اند، قابل تقدیراند و باید قدر آن را دانست و شکر گذاری کرد.

وی با بیان اینکه مردم می توانند در تحقق اهداف کشور تاثیر بسزایی داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است مردم به خوبی اوضاع را درک می کنند، البته باید بیش از گذشته همراه نظام باشند هر چند تاکنون ثابت کرده اند.

وزیر کشور در ادامه گفت: چنانچه با هدف خیرخواهانه اقدامی را انجام دهیم مسلما کاری عقلانی است و همچنین اگر در راستای حقیقت و دفاع از آن باشد، قطعا در مسیر کمال حرکت کرده ایم که در جامعه هنری به خوبی دیده می شود.

کد خبر 4693952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =