جانبازان و آزادگان حافظان ارزش های دفاع مقدس هستند

مشهد - نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر جانبازان و آزادگان نبودند ارزش‌های دفاع مقدس به نسل بعد منتقل نمی‌شد وهدف آن عده که سعی در از بین بردن ارزش‌های جنگ داشتند، عملی می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست رونمایی از کتاب"صد و هفتاد و ششمین غواص"، صبح امروز، ۲۶ مردادماه با حضور آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و فرماندهی سپاه امام رضا(ع) در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار شد.

سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در این نشست عنوان کرد: اگر جنگ را بررسی اعتقادی کنیم و از زاویه دید توحیدی به جریان هشت سال دفاع مقدس بنگریم درمی‌یابیم که جریان جنگ و پیروزی انقلاب برای حاکمیت دین، نه‌تنها برای کشور که برای حاکمیت جهانی دین نیز موثر بوده است.

هشت سال دفاع مقدس، مقدمه‌ای برای تحول انسان‌ها و دگرگونی تمدن‌ها بود. این تحولات عاملی شد تا معیارهای مادی را به‌ هم بزند و معیارهای غیرمادی مطرح شود.

امام جمعه مشهد خطاب به آزادگان حاضر در جلسه بیان کرد: شما از نزدیک چیزهایی را لمس کردید که ما آن‌ها را ندیدیم. بعد از دوران دفاع مقدس، براساس پندارهای غلط بعضی‌ها که مبنی بر تلقین این مسئله که رنج‌های دوران دفاع مقدس را ازبین ببریم بود عده‌ای سعی داشتند با فرونشاندن رنج آن دوران، آن دردها را به خاطراتی خوش مبدل کنند.

وی همچنین در ادامه بیان کرد: افرادی که قصدشان فرونشاندن رنج دوران دفاع مقدس بود، از طریق ارتباطات بین المللی، قصد از بین بردن روحیه رزمندگان در آن دوره و جایگزین کردن روحیه عادی و معمولی را داشتند. این امر عواقبی برای ما داشت و آن هم از دست دادن ذخایر انقلاب بود.

وی در ادامه با اشاره به معجزه‌های هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: جانبازان و آزادگان، دو معجزه جریان دفاع مقدس هستند. اگر این‌ها نبودند ارزشهای دفاع مقدس به نسل بعد منتقل نمی‌شد وهدف آن عده که سعی در از بین بردن فضای جنگ و ارزشهای جنگ داشتند، عملی می‌شد. اما جانبازان و آزادگان ما که هر شبانه‌روزشان، شهادت است عاملی برای حفاظت این ارزش‌عا و انتقال آن به نسل بعد شدند که نتیجه آن دفاع از حرم است؛ جوانانی که جنگی ندیده و در آن فضا به دنیا نیامده بودند به دفاع از حرم پرداخته و نشان دادند که این میراث به نسلشان رسیده است.

در أین نشست، عابدین عابدی مقدم، مدیرکل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی هم عنوان کرد: آزادگان ما، هم جهاد خود و هم اسارت خود را به خوبی انجام داده‌اند. همانطور که خرمشهر را خدا آزاد کرد، آزادگان ما را نیز خدا آزاد کرد.

سید الموسوی الاشک ضری، نویسنده و آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به خاطرات دوران اسارت عنوان کرد: ما حدود ۲۱ ماه در اردوگاه خیبرییون بودیم که شرایط متفاوتی نسبت به سایر اردوگاه‌ها داشت. در این اردوگاه احزاب مختلفی وجود داشت؛ انقلابی، شاه‌پرست و ... . نکته قابل توجه در این اردوگاه، زحمت نمایندگان مجاهدین خلق برای دریافت مقوا و ... به جهت ساخت روزنامه دیواری بود؛ آن‌ها روزنامه‌دیواری‌های با محتوای ضدانقلاب را به زحمت درست می‌کردند تا در اردوگاه پناهندگان ایرانی در عراق گذاشته شود و تأثیرگذار باشد.
 

کد خبر 4694463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =