سناریوی تهی شدن بازار یاسوج از مرغ گرم تکرار شد

یاسوج- سناریوی تهی شدن بازار یاسوج از مرغ دوباره تکرار و باعث گلایه مردم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی پنجشنبه و جمعه هفته گذشته برای چندمین بار پیاپی طی ماه های اخیر، بازار یاسوج از مرغ تهی شد.

این موضوع تا جایی پیش رفت که سفره های مردم شهر یاسوج از مرغ خالی شد.

اما باید چرایی این موضوع برای چندمین بار پیاپی به شکل اصولی واکاوی شود.

ماه رمضان در اوج نذورات مردم، مرغ از بازار یاسوج پر می کشد و در شبهای قدر مردم با مشکل روبه رو می شوند.

دلیل این موضوع قیمت پایین مرغ به  نسبت سایر مناطق و قیمت مصوب مرکز عنوان شد.

چهارم خرداد ماه سال جاری رئیس کل جهاد کشاوزی کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: با رایزنی‌های و اقدامات انجام شده پوشش مناسب و کامل تأمین گوشت مرغ را درروزهای آتی خواهیم داشت.

الیاس تاج الدینی افزود: نگرانی‌های در حوزه قیمت‌ها وجود داشت که تا رفع کامل مشکلات و تأمین مناسب نیازهای بازار اقدامات لازم اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه عدم کشتار در روزهای جمعه از جمله مشکلات موجود در حوزه تأمین گوشت مرغ محسوب می‌شد، عنوان داشت: با تاکید بر تأمین مناسب نیازهای بازار، کشتار و توزیع در روز جمعه نیز هدفگذاری شده است.

در ادامه معاون بازرسی و حمایت  از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن، تجارت استان  با بیان اینکه متولی مرغ و دام زنده سازمان جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: نظارت بر قیمت مصوب در سطح خرده فروشی و نظارت بر بازار وظیفه صنعت و معدن است و با توجه به ضرورت حمایت از حقوق مصرف کنندگان، مکالماتی با حوزه اتحادیه مرغ داران و متولیان انجام گرفته است.

روح الله باقری به افزایش قیمت مرغ زنده اشاره داشت و خاطرنشان کرد: قیمت مرغ زنده در سطح کشور با افزایش روبه رو شده است.

وی ابراز داشت: تمهیدات لازم با هدف رفع مشکلات به وجود آمده انجام گرفته و برنامه ریزی برای روزهای پیش رو، تعطیلات عید فطر و تابستان با هدف کنترل و نظارت بر بازار انجام شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: مشکل تأمین گوشت مرغ گرم برطرف و توزیع انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با رایزنی و تلاش های انجام گرفته و به زبان ساده تر پادرمیانی باعث فعالیت عاملین کشتار مرغ و توزیع در بازار می شود.

اما این پایان ماجرا نبوده و اوایل مرداد ماه سال جاری نیز وضعیت کشتار و توزیع دچار نوسان شدید شد و تکرار تحریم کشتار مرغ را شاهد بودیم.

طی همین روزها مجددا اقداماتی برای کنترل بازار انجام گرفت که خروجیش توزیع مرغ با قیمتی بالاتر بود.

اما این پایان ماجرا نبوده و پایان مرداد ماه نیز قصه پنجشبه های بدون مرغ را در این شهر تداعی می کرد، تا نیست ها به شکل ملموس تری در این بخش نمود پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، به نظر می رسد کنترل نوسان بازار مرغ یاسوج به یک برجام دستگاهی در این استان نیاز دارد.

عدم تثبیت این قیمت و فراز و نشیب های توزیعی در کوتاه و بلند مدت می تواند آسیب های بیشتری در این بخش وارد کند و بی شک ضربه اساسی آن بر گرده مردم با قدرت خرید پایین خواهد بود.

کد خبر 4694596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =