تمامی ظرفیت های کردستان برای کمک به حوزه تولید فعال شود

سنندج-معاون اقتصادی استاندار کردستان گفت: مدیران دستگاه‌های تولیدی در استان کردستان باید بتوانند از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از واحدهای تولید و رفع مشکلات این بخش استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فیروزی ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در استانداری کردستان به کارفرمایانی خوش حسابی که هنوز تایید نشده اند وعده داد می‌توانند ظرف ۴۸ ساعت به دستگاه‌های متولی خود مراجعه و دلایل و مستندات را اعلام کند تا با فوریت رسیدگی شود و بنای کارگروه براین است که مشوق‌ها را به کارفرمایان بدهد.

وی ادامه داد: این ظرفیت قانونی برای حمایت از تولید و نوعی جایزه و مشوقی برای واحدهای خوش‌حساب است هر واحد و یا بنگاه که سازمان به نام خوش‌حساب می‌شناسند را به کارگروه معرفی نماید تائید خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه ما موظف هستیم در کوتاه مدت ظرفیت های تولیدی را به دو برابر افزایش دهیم، افزود:چگونگی بررسی واجد شرایطین این بخشودگی دست کارگروه رفع موانع تولید است و خواهان افزایش دو برابری ظرفیت‌های تولیدی در کوتاه مدت هستیم.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم تنها در صورت استفاده از تمام ظرفیت‌ها ممکن می‌شود، اظهار داشت: از تامین اجتماعی استان این انتظار را داریم که از این ظرفیت قانونی به نفع کارفرمایان استان استفاده و ۱۰۰ درصد واحدهای مشمول این بخش‌نامه را بهره‌مند کند و ما نیز تمام مسئولیت‌ها را خواهیم پذیرفت.

معاون اقتصادی استاندار کردستان از نقش مهم رسانه ها در این راستا یاد کرد و گفت: اطلاع‌رسانی‌های لازم در این راستا از طریق رسانه‌های جمعی باید انجام و تامین اجتماعی استان نیز در کوتاه‌ترین زمان با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها کارفرمایانی را مطلع کند.

فیروزی یادآور شد: مدیران دستگاه‌های تولیدی در استان کردستان باید بتوانند از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت واحدهای تولید و رفع مشکلات این بخش استفاده کنند.

وی با بیان اینکه استفاده حداکثری از قانون به نفع تولید مورد تاکید ماست، گفت: کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید براساس قانون تشکیل و پشتوانه قانونی دارد و مصوبات این کارگروه برای همه مدیران لازم الاجرا است.

وی از فرصت ۱۰ روز برای اجرای مصوبات کارگروه به ادارات و دستگاه‌هایی که این مصوبات را به دلایل سازمانی اجرا نکرده خبر داد و گفت: در ای خصوص تذکر کتبی دهید و فرصت ۱۰ روزه برای اجرا داده شود، اگر انجام نشود به هیئت رسیدگی تخلفات اداری معرفی شود.

وی بیان کرد: مصوبات کارگروه مقدم بر رویه‌های درون سازمانی است و هیچ رویه درون سازمانی نمی‌تواند و در این جایگاه قانونی نیست که بتواند مصوبات این کارگروه را معطل کند.

وی اضافه کرد: دبیرخانه نسبت به این موضوع با حساسیت کامل برخورد و آمار دستگاه‌ها و مدیرانی که مصوبات را اجرا کرده و یا نکرده‌اند ارائه و تذکرات لازم به صورت کتبی به مدیرانی که مصوبات را اجرا نکرده‌اند داده شود.

کد خبر 4694612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =