معرفی ظرفیت های اصفهان به گردشگران سن پترزبورگ مورد توجه باشد

اصفهان - عضو شورای شهر اصفهان گفت: معرفی ظرفیت های اصفهان به گردشگرانی که در سن پترزبورگ حضور پیدا می کنند باید به عنوان یکی از برداشت های ما از ظرفیت های خواهرخواندگی، زمینه سازی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان ،روسای کمیسیون های اقتصاد، گردشگری، اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان که به همراه شهردار اصفهان در بیستمین سالگرد خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ به روسیه سفر کرده اند، از توسعه همکاری های خواهرخوانده های اصفهان در مسیر واقعی شدن خبر داده و بر نقطه پیوند اصفهان و ریازان در سال ۲۰۲۰ با برگزاری رویدادهای مشابه تاکید کردند.

اقدامات متناسب با ظرفیت های خواهرخواندگی انجام نشده است

رئیس کمیسیون اقتصاد و گردشگری شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه متاسفانه با وجود ارتباط با ۱۳ شهر به عنوان خواهرخوانده نه تعریف درستی از خواهرخواندگی داشته و نه برداشت و اقدام متناسب با ظرفیت های خواهرخواندگی انجام داده ایم، اظهار داشت: در شرایطی که ما باید از همه ابزارهای موجود برای رشد و توسعه اقتصادی شهر بهره ببریم ارتباطات خواهرخواندگی به عنوان یک ابزار ویژه برای تحقق این هدف باید مورد استفاده قرار گیرد و بر  این اساس لازم است نگاه ما نسبت به ارتباطات خواهرخواندگی اصلاح شود.  

نصیر ملت ادامه داد: در همین راستا باید بر اساس یک برنامه ریزی درست تلاش کنیم برداشت های متناسب با شهر و ظرفیت خواهرخوانده ها را داشته باشیم، یکی از این شهرها که ظرفیت فوق العاده ای دارد و می تواند کمک ویژه ای به رشد در این زمینه داشته باشد، سن پترزبورگ، به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه است.

شهری که بیش از یک و نیم برابر جمعیت خود، گردشگر دارد!

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و گردشگری شورای شهر اصفهان افزود: سن پترزبورگ در ابعاد مختلف با جمعیت پنج میلیونی خود شهری پرظرفیت است که سالانه پذیرای حدود هشت و نیم میلیون گردشگر است و در واقع بیش از یک و نیم برابر جمعیت خود، گردشگر دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از گردشگران سن پترزبورگ علاقمندان به بازدید از آثار تاریخی هستند و این ظرفیت مشابه در اصفهان وجود دارد، گفت: امکان برقراری ارتباط منطقی و معرفی ظرفیت های اصفهان به گردشگرانی که در سن پترزبورگ حضور پیدا می کنند باید به عنوان یکی از برداشت های ما از ظرفیت های خواهرخواندگی، زمینه سازی شود.    

ملت با بیان اینکه در نظر داریم از پتانسیل های اقتصادی این شهر و تجربیات آن در مدیریت شهری استفاده کنیم، تصریح کرد: نوع نگاه مدیریت شهری سن پترزبورگ با شرایط، قوانین و فضای حاکم بر مدیریت شهری ما شباهت و تفاوت هایی دارد که بررسی کارشناسی می تواند افق متفاوتی را روشن و امکان تعریف مسیرهای جدید اقتصادی را برای ما فراهم کند.

کد خبر 4694853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =