صدور ۱۲۵ هزار متر پروانه ساختمانی/کمبود سرانه فضای سبز در چالوس

چالوس - رئیس شورای شهر چالوس میزان پروانه صادره در سال گذشته را ۱۲۵ هزار مترمربع بیان کرد و گفت: از نظر درآمدی نسبت به سال اول فعالیت شورا، رشد ۴۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم پولادی عصر شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه ۱۲۵ هزار متر مربع پروانه در سال دوم فعالیت شورا صادر شد این میزان را دارای رشد ۴۰ درصدی دانست و درآمد شهرداری را ۴۷ میلیارد تومان اعلام کرد و آن را در ادواره گذشته بی سابقه دانست.

وی با اشاره به تعریض خیابان ۱۷ شهریور چالوس اشاره کرد و گفت: یک ملکی را در قالب مزایده از کمیته امداد برنده شدیم و شش واحد تجاری در این ملک احداث خواهد شد.

پولادی با عنوان اینکه از پاساژ البرز تا شهرداری در فاصله نزدیک بازگشایی و تعریض می شود گفت: رینگ ۴۵ متری از پل آب نما تا فرج آباد ۹۵ درصد آن تملک شد و از هشت واحد مسکونی موجود در آن هفت ملک تملک شده است و ارزش این تملکات پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

رئیس شورای شهر چالوس به ورودی خط هشت اشاره و اضافه کرد: بازگشایی این محور نیز در دست اقدام است و در سال فرج آباد نیز تملکات به ارزش پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان انجام شد و تملک یک واحد باقی مانده است.

پولادی با اشاره به اینکه اجرای ماده ۱۰۱ پایه و اساس شهرداری است گفت: پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان درآمد کسب شد و زیرسازی آسفالت و تملک معابر در مناطق مختلف شده است.

رئیس شورای شهر چالوس، ساماندهی بافت فرسوده را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: از طریق بازآفرینی شهری تملک یک ملک در مرکز اصلی شهر انجام می شود.

وی پارکنیگ را از دغدغه اصلی بیان کرد و گفت: پشت ساختمان پزشکان زمینی برای پارکینگ اضافه شد تا با افزوده شدن فضای پارکینگ مشکل ترافیک شهر حل شود.

رئیس شورای شهر چالوس، به عملکرد نوسازی اشاره کرد و گفت: با افزایش مشارکت مردم، میزان درامد این بخش ۴۰ درصد افزایش یافته و میزان درامد به دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

اجرای ۳۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی

وی جمع قراردادهای عمرانی را ۳۰ میلیارد تومان و آن را در تاریخ شهرداری چالوس بی سابقه دانست و گفت: ۱۱ هزار متر پیاده رو سازی، ۱۰ هزار مترمربع آسفالت، عقد قرارداد رینگ ۴۵ متری به ارزش ۲۶ میلیارد ریال، سنگچین جاده ساحلی به ارزش یک میلیارد تومان از جمله اقدامات عمرانی است.

کمبود ۴ متر مربع سرانه فضای سبز

پولادی ساماندهی رودخانه چالوس و دیواره سازی آن، ساخت مسجد به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان در قالب بازآفرینی شهری، احداث ۲۵۰۰ متر کانال، ۳۷۰ هزار متر مربع زیرسازی را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: سرانه فضای سبز ۲.۸ متر مربع بوده و در سال گذشته ۱۰ هزار متر مربع فضای سبز افزوده شد که ۲۰ سانتی متر فضای سبز را رشد داده است.

وی کمبود میزان فضای سبز در شهر چالوس را چهار مترمربع اعلام کرد و گفت: برای اولین بار سرمایه گذاری برای ساخت هتل پنج ستاره ۱۶ طبقه در شهرس جذب شده است .

رئیس شورای شهر چالوس با اشاره به برگزاری ۶۶ جلسه و ۱۵ جلسه فوق العاده گفت: ۴۱۵ مصوبه، ۴۸ توافقات در سال دوم فعالیت شورای شهر چالوس داشتیم.

پولادی با بیان اینکه قول اجاره کل محوطه کارخانه حریربافی به شهرداری داده شد گفت: ما در حال تهیه طرح برای اجاره محوطه کارخانه به مدت ۱۰ تا ۲۰ سال هستیم و رایزنی هایی صورت گرفته است.

کد خبر 4694922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =