نگاه به توسعه پایدار در استان مرکزی باید تغییر کند

اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: حرکت های جزیره‌ای توسط برخی مسئولین آفت تحقق توسعه پایدار است و نگاه به توسعه پایدار در استان مرکزی باید تغییر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ایزدی روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در استان مرکزی در حوزه صنعت قدم‌های خوبی برداشته شده است. اما با وجود ظرفیت‌های موجود گردشگری و مفاخر در این استان هنوز در صنعت گردشگری کارهای بسیاری زمین مانده است و این حوزه نیازمند حمایت و برندسازی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: اراک به عنوان مرکز استان مرکزی سال‌ها است در زمینه صنعت پیشرفت دارد و گام های بلندی برداشته شده است و وجود واحدهای صنعتی مادر، این استان را به عنوان قطب صنعتی در کشور شناسانده، اما به لحاظ توسعه پایدار گرفتار مشکل است.

ایزدی خاطرنشان کرد: تحولات در حوزه صنعت گردشگری کشور در حال اتفاق است و این روند که به سرعت پیش می رود، باید گفت که آینده از آن صنعت گردشگری است و نگاهمان را باید به توسعه پایدار در استان مرکزی هم تغییر دهیم. البته استان مرکزی به ویژه مرکز استان یعنی اراک در ابتدای راه توسعه قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: با شرایطی که امروز اراک گرفتار آن شده است، به خصوص در حوزه صنعت گردشگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها بهترین پتانسیل های موجود و به کارگیری آن ها، اراک نیاز به پوست اندازی دارد تا توسعه به صورت عملیاتی تحقق پیدا کند.

وی تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن در استان توسط برخی از مسئولین آفت بزرگ توسعه پایدار در این استان به شمار می رود، که با فرهنگ سازی توسط رسانه ها این روش و قالب غلط باید شکسته شود.

کد خبر 4695098

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha