هگمتان بازار همدان تسهیل تبادلات تجاری ۸ استان کشور را رقم می زند

همدان-نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی هگمتان بازار همدان با هزار واحدتجاری و ۶ هزار میلیاردریال اعتبار آغاز شده که تسهیل تبادلات تجاری ۸ استان کشور را رقم می زند.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه توسعه صنعتی و تجاری و اقتصادی همدان را همواره به عنوان یکی از محورهای برنامه ریزی برای ایجاد قطب برتر در دستور کار قرار داده ایم، گفت: در این راستا منطقه مبتنی بر فناوری های برتر در کنار قطب های علمی و اقتصادی و منطقه اقتصادی جهان آباد را در سال ۱۳۸۷ به عنوان دو پروژه محوری ملی مصوب و ردیف اعتبارات ملی برای هریک ایجاد کردیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از یک وقفه در اجرای طرح های مذکور با پیگیریهای مستمر مهرماه سال ۱۳۹۷ با احیای ردیف اعتباری ملی منطقه اقتصادی مبتنی بر فناوری های برتر؛ عملیات اجرایی این پروژه با کلنگ زنی در منطقه ای به مساحت یک هزار هکتار آغاز شد.

وی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد نیز گفت: این پروژه عظیم اقتصادی منطقه را در ابعاد تولیدی وصنعتی متحول می کند که برای رفع موانع اجرایی آن پیگیری ها و نشست ها و مکاتبات مستمری با وزرای دولت از جمله وزیر نیرو برای حل مشکل آبرسانی صنعتی و وزیر صنعت برای برنامه های مرتبط با این وزارتخانه صورت گرفت.

حاجی بابایی گفت: در بعد تجاری نیز عملیات اجرایی هگمتان بازار همدان با هزار واحد تجاری و ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار آغاز شده که این پروژه تجاری برای اولین بار در کشور برای تسهیل تبادلات تجاری ۸ استان در منطقه و دسترسی آسان و ارزان قیمت مردم منطقه به کالاهای مورد نیاز و ایجاد اشتغال پایدار آغاز شده است.

وی بیان داشت: در این رابطه از وزیر صمت دعوت شد در استان همدان حاضر شود که دیروز با بررسی دقیق ابعاد و جوانب هریک از طرحهای مذکور موانع اجرایی آنها اعلام و برای بررسی و تسریع در اجرای عملیات هر یک در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با پروژه های مثلثی سه گانه یاد شده به زودی از برنامه های جدیدی در راستای توسعه منطقه و ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره وری رونمایی خواهیم کرد.

کد خبر 4695190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =