۳۰محله در شهرهای اراک و ساوه نیازمند اجرای طرح بازآفرینی شهری است

اراک- مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۳۰محله در شهرهای اراک و ساوه شناسایی شده که نیازمند اجرای طرح بازآفرینی شهری و ساماندهی بافت های فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مرزبان با اشاره به اینکه این اداره کل تحقیقات کارشناسی فراوانی را برای شناسایی و ارزیابی بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی انجام داده اظهار داشت: در حال حاضر ۱۷ محله هدف در ساوه و ۱۳ محله در اراک شناسایی شده که ساماندهی این بافت های فرسوده و غیررسمی در اولویت کار اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد.

وی تصریح کرد: در این حوزه اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان درنظر گرفته شده که ۷ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و جذب شده است، همچنین ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بافت‌های فرسوده استان در نظر گرفته شده است.

مرزبان بیان کرد: در محله های هدف بازآفرینی شهری تا به امروز برای ۷۰۰ قطعه سند تک برگی صادر شده و همچنین ۳۹ متقاضی از اهالی منطقه شهرک علی بن ابیطالب (ع) اراک مدارک خود را دریافت کرده اند. نقشه ۳۵۰۰ قطعه تهیه شده و ۱۲۰۰ قطعه در سامانه ثبت درج شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: به دنبال انعقاد قرارداد فی ما بین وزارت راه و شهرسازی با بانک مربوطه مقرر شده که به ازای ساخت هر واحد مسکونی جدید در محله های هدف بازآفرینی شهری، ۴۰ میلیون تومان وام با نرخ سود هشت درصد پرداخت شود.

کد خبر 4695577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =