استقبال چین از برنامه «پرچم ملی ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پرچم دارد»

در پی توهین به پرچم چین در اعتراضات اخیر در هنگ کنگ، مردم چین از برنامه «پرچم ملی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون پرچمدار دارد» استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین، در آشوبهای اخیر در هنگ کنگ، فتنه گران بارها پرچم ملی چین را به دریا انداخته و به آن توهین کردند.

این کار خشم شدیدی در میان مردم چین بر انگیخت. بسیاری از میهن پرستان و هنگ کنگ پرستان این اقدام را محکوم کردند. در پی آن تلویزیون مرکزی چین در اپلیکیشن خود و شبکه اجتماعی برنامه ای با عنوان «پرچم ملی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون پرچمدار دارد» برگزار کرد که تعداد شرکت و بازدید کاربران اینترنت در آن به بیش از ۵ میلیارد نفر بار رسیده و شمار اشتراک گذاری آن نیز از ۱۰ میلیون بار فراتر رفت.

«وانگ شیائو» یک دانشجو در شبکه اجتماعی نوشت: بسیار خوشبختم که یکی از پرچمداران باشم و خدمات شایسته ای به میهن انجام دهم. ما قاطعانه با هر گونه توهین به پرچم ملی و نقض حق حاکمیت کشور مخالفیم.

«سون هایی یانگ» وکیل: ما یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون جمعیت چین همه پرچمدار هستیم و اجازه توهین به پرچم ملی را نمی دهیم. اطمینان داریم این تخلفات گستاخانه مورد مجازات جدی قانونی قرار خواهد گرفت.

«جکی چان»: اخیراً اتفاقاتی در هنگ کنگ افتاد که بسیار مایه غم و تأسف و نگرانی است. من سریعاً در برنامه «پرچم ملی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون پرچمدار دارد» شرکت کردم و آن را به اشتراک گذاشتم. به عنوان یک هنک کنگی و چینی، احساسات میهن پرستی خود را ابراز می کنم. صلح و ثبات و امنیت، هوایی است که تنفس می کنیم و وقتی آن را از دست بدهیم، تازه قدرش را خواهیم دانست.

«ها لین» دانشجو: من به هیچ کسی اجازه نخواهم داد که به پرچم ملی توهین کند یا به آن آسیب بزند. چون این کار نه تنها توهین به پرچم ملی، بلکه توهین به وطن و حتی همه مردم چین است.

کد خبر 4695690

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =