خراسان جنوبی سرزمین ناشناخته هاست

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی این استان را سرزمین ناشناخته ها دانست و گفت: خراسان جنوبی و ۱۱ شهرستان آن همانند یک پازل هستند و یکی از دلایل ناشناختگی استان در سطح ملی ناهماهنگی این پازل است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق معتمدیان بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ای با نخبگان شهرستان خوسف که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر توسعه همه جانبه استان مهمترین اولویت مدیریت استان است که با جدیدت دنبال می شود.

وی، نبود همگرایی و هم افزایی بین بخش ها و ظرفیت های مختلف استان را یکی از آسیب های مهم دانست و گفت: خراسان جنوبی و ۱۱ شهرستان آن همانند یک پازل هستند و یکی از دلایل ناشناختگی استان در سطح ملی ناهماهنگی این پازل است.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: زمانی می‌توانیم تصویر زیبایی از استان را ارائه دهیم که این ۱۱ قطعه در کنار هم قرار بگیرد و ظرفیت‌ها به کشور معرفی شود.

تدوین سند توسعه شهرستان های استان

وی، خراسان جنوبی را سرزمین ناشناخته ها دانست و افزود: باید استان از حالت بن بست خارج شود، در همین راستا معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان به کشور یکی از جهت گیری های مهم دستگاه های اجرایی استان خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی به تهیه سند بالادستی استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این سند توسعه شهرستان های خراسان جنوبی به زودی تدوین و ابلاغ می‌شود.

معتمدیان ادامه داد: شهرستان تازه تاسیس خوسف نیز تاکنون سند توسعه نداشته است که باید با همکاری مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این سند طی ماه‌های آینده تهیه شود.

افزایش چهار برابری اعتبارات آبخیزداری

وی از افزایش چهار برابری اعتبارات آبخیزداری و آبخوان داری استان در سال جاری خبر داد و افزود: یکی دیگر از اولویت های استان توسعه طرح های آبخیزداری و آبخوان داری است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پیشرفت ۴۵ درصدی بیمارستان خوسف، عنوان داشت: تکمیل این پروژه از مطالبات به حق مردم این شهرستان که به دلیل کمبود اعتبار ناتمام مانده است.

معتمدیان با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و سه میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن اختصاص یافته است، اظهارامیدواری کرد: با اختصاص این اعتبار، تنها بیمارستان شهرستان خوسف تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

کد خبر 4695978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =