مشارکت های مردمی عامل توسعه است

شیراز_استاندار فارس گفت: در صورتی که مشارکت های مردمی در حوزه های‌مختلف عینیت داشته باشد شاهد توسعه و رشد جامعه خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی عصر یکشنبه در جمع انجمن های مردم نهاد اضافه کرد: یکی از اصلی ترین اصول نظام جمهوری اسلامی نیز بر حضور حداکثری مردم در عرضه های مختلف اجتماعی بنا شده است.

وی در خصوص حضور مردم در جنگ تحمیلی نیز بیان کرد: حضور مردم در هشت سال جنگ تحمیلی عاملی برای پیروزی شد و اگر مردم حضور نداشتند شاهد افتخار افرینی های پیاپی نبودیم

او تاکید کرد: تحولات اجتماعی و اقتصادی منجر به تغییرات مختلفی در جامعه می شود و اثرات مختلفی نیز می گذارد.

استاندار فارس اظهار کرد: برای بهتر اداره کردن جامعه و کنترل تنش های اجتماعی نیازمند حضور مردم در عرصه های اجتماعی هستیم و یکی از نمود های حضور مردم در جامعه نیز سازمان های مردم نهاد است.

رحیمی گفت: اداره جامعه بدون حضور مردم  و انجمن های مردم نهاد و دستگاه های نظارتی امکان پذیر نیست البته مردم نیز نقش نظارتی ویژه ای در جامعه دارد و سازمان های مردم نهاد نیز به طور ویژه وظیفه نظارت در جامعه را بر عهده دارند.

نماینده انجمن های مردم نهاد استان فارس گفت: فعالیت های اجتماعی مردم نهاد در بیشترین حالت خود هستند و این فعالیت های مدنی است که باعث توسعه اجتماعی می شود.

احمد صاحبی در ادامه اضافه کرد: نگاه بنیادین در فعالیت های مردم نهاد وجود دارد البته برخی هیچ اعتقادی به فعالیت های مردم نهاد ندارند البته برخی اعتقاد دارند که فعالیت های مردم نهاد رقیب بخش دولتی است و برخی نیز از فعالیت های مردم نهاد حمایت می کنند.

وی در خصوص تجدید نظر درباره  سازمان های مردم نهاد نیز بیان کرد: این نگاه باید در جامعه ایجاد شود که فعالیت های مدنی انجمن های مردم نهاد شریک دولت هستند .

کد خبر 4696134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =