۳ مرکز غیرمجاز عرضه سموم و بذر کشاورزی در فاریاب پلمب شد

کرمان - رئیس حوزه قضائی فاریاب از پلمب سه مرکز غیرمجاز عرضه سموم و بذر کشاورزی در فاریاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا سالاری پیش از ظهر دوشنبه به همراه کارشناسان اداره جهاد کشارزی در پایان بازدید سرزده از فروشگاه لوازم کشاورزی در فاریاب اظهار داشت: سه مرکز فروش لوازم کشاورزی و عرضه سموم کشاورزی به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی و فعالیت غیرمجاز پلمب شد.

سالاری با بیان اینکه طبق قانون واحدهای صنفی عرضه سموم کشاورزی باید دارای کارشناس فنی مربوطه باشند، گفت: متاسفانه هیچ کدام از این سه مرکز کارشناس فنی نداشتند.

وی اعلام کرد: در این بازدید بالغ بر نیم تن سم تاریخ مصرف گذشته و غیر استاندارد و سایر لوازم کشاورزی از قبیل بذر و کود شیمیایی تاریخ گذشته کشف و با دستور قضائی تحویل سازمان جهاد کشاورزی شد.

رئیس دادگاه شهرستان فاریاب عنوان کرد: در این رابطه و به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی برای هر سه مرکز فروش غیرمجاز سموم و لوازم کشاورزی در فاریاب تشکیل پرونده شده است.

وی هشدار داد: با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم فعالیت این فروشگاه ها بر سلامت مردم، مسئولان جهاد کشاورزی باید نظارت های لازم را بیشتر اعمال کنند و پذیرفتنی نیست یک واحد صنفی با این درجه اهمیت به مدت زیادی بدون مجوز فعالیت کند.

وی افزود: ضرورت دارد کشاورزان نیز هنگام خرید بذر، سموم کشاورزی دقت لازم را به عمل آوردند و به توصیه های کارشناسان فنی و متخصص این حوزه توجه کنند.

رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب تصریح کرد: در راستای حفظ حقوق عامه این بازدیدها به صورت سرزده ادامه خواهد داشت و با متخلفان به صورت قاطع و قانونی برخورد خواهد شد.

کد خبر 4696544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =