فشارهای آمریکا فرصتی برای خودکفایی و توسعه اقتصادی ایران

سمنان- نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس، گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های اصولی، تهدید و فشارهای ایالات متحده آمریکا را به فرصتی برای خودکفایی ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی در نشست خبری به میزبانی یک واحد صنعتی در مرکز استان سمنان به میزبانی این کارخانه ساخت ترانسفوراتور، ضمن بیان اینکه ساخت تجهیزات با دانش بومی و فنی نشان از توانمندی‌های ایران اسلامی می دهد، ابراز داشت:  برنامه‌ریزی‌های اصولی، تهدید و فشارهای ایالات متحده آمریکا را به فرصت برای خودکفایی ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه برای مقابله با فشارهای اقتصادی آمریکا همدلی و هماهنگی مردم و مسئولان یک امر لازم و ضروری است که به حمدالله در ایران اسلامی شاهد تحقق آن بوده و هستیم، افزود: امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد.

عضو خانه ملت گفت: بسیاری از صاحب نظران به خصوص تحلیل‌گران اقتصادی فکر می‌کردند تحریم‌های سال ۹۷،  اقتصاد ایران را در سال جاری با چالش مواجه می‌کند، اما شاهد هستیم که امروز با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان و همچنین همراهی مردم، تحریم‌ها تا کنون راه به جایی نبرده است.

افزایش صادرات محصولات تولیدی استان سمنان

استاندار سمنان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه صادرات استان ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه امروز شاهد افزایش چشم‌گیر در تعداد کشورهایی هستیم که محصولات تولیدی استان به آن‌ها صادر می شود و این نشان از نفوذ خوب کالاهای تولیدی این استان در کشورهای منطقه و جهان است.

علی‌رضا آشناگر با بیان اینکه در سال گذشته جدا از منابع بانک‌های استان، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات رونق تولید در نظر گرفته شوده بود، ابراز کرد: تا کنون ۸۶ درصد از این سهمیه جذب و تحقق یافته است که امیدواریم مابقی این سهم را نیز بتوانیم جذب کنیم از سوی دیگر خوشبختانه باید گفت در بحث اشتغال روستایی نیز ۱۰۰ درصد اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان جذب شده است.

وی با بیان اینکه در نگاه مدیریت استان سمنان، هیچ شهرستانی نسبت به شهرستان دیگر ترجیحی ندارد و تلاش ما بر توسعه همه جانبه و متوازن است، گفت: متاسفانه ما شاهد هستیم برخی افراد به  دنبال حاشیه‌سازی بوده و تلاش دارند تا مدیران را به این مقوله‌های حاشیه سازی وارد کنند که به هیچ عنوان کار پسندیده‌ای نیست.

فعالیت نادرست برخی فعالان فضای مجازی

استاندار سمنان در واکنش به برخی اظهار نظرها در زمینه تفاوت‌های شرق و غرب استان در فضای مجازی، تاکید کرد:  گاهی اوقات برخی افرادی که در فضای مجازی فعال هستند، نه اینکه خبرنگار باشند،  بلکه تنها در این شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و دست به اینگونه اقدامات می زنند.

آشناگر گفت: برداشت‌های ناصواب از برخی اقدامات در سطح استان، یکی از اقداماتی است که به هیچ عنوان پسندیده نیست و بازهم تاکید می‌کنم که مخاطب سخن من خبرنگاران نیستند، بلکه برخی افرادی هستند که در این فضای مجازی فعالیت دارند و برخی اقداماتشان نادرست است.

وی در پایان و با بیان اینکه محوریت فضای عمومی در شبکه‌های اجتماعی باید با خبرنگاران متعهد ما در استان باشد، تاکید کرد: برای مدیریت استان، سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر ، میامی، سرخه و آرادان هیچ تفاوتی ندارد و از سوی دیگر باید گفت همواره به دنبال توزیع اعتبارات بر اساس مزیت‌های هر شهرستان بوده و هستیم و قطعا هر شهرستان ما در این استان از استعدادهای بسیار خوبی برخوردار است که باید بسیج شویم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

کد خبر 4696878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =