جلوگیری ازتوقیف وسایل یک کارخانه/۱۱۰کارگر به کار خودادامه می دهند

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: طلبکاران یک شرکت تولیدی در گرگان اجرائیه توقیف خط تولید آن را گرفته بودند که با ورود دادگستری از اجرای آن جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر هادی هاشمیان در بازدید از شرکت تولیدی آجر اظهارکرد: تعدادی از طلبکاران شرکت تولیدی در گرگان اجرائیه توقیف خط تولید کارخانه را گرفته بودند که با ورود دادگستری از اجرای آن جلوگیری شد و ۱۱۰ کارگر این واحد تولیدی به کار خود ادامه می دهند.

هاشمیان افزود: براساس بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه که به همه دادستان ها و واحدهای اجرایی ثبت اعلام کرده ایم هیچ کارخانه یا ابزار و سایل تولید در استان نباید توقیف شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: توقیف خط تولید نه تنها مشکل طلبکاران را حل نمی کند بلکه با بیکار کردن کارگران واحدهای تولیدی، مشکلات بیشتر می شود.

هاشمیان افزود: در جلسه ای که با صاحبان این کارخانه داشتیم تعهد داده اند با ادامه تولید، ماهانه بخشی از پول طلبکاران که اولویت با بدهی کارگران است، بپردازند و به تدریج معوقات شرکت های گاز و برق را هم تسویه کنند.

وی گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه گلستان در چارچوب قانون برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و رونق تولید تلاش می کند.

اشمیان یکی از مشکلات تولیدکنندگان را سودهای غیرقانونی بانک ها برشمرد و گفت: با ورود دادستانی به این موضوع خوشبختانه اکنون بانک های استان با بخش تولید همکاری خوبی دارند و کمتر شاهد تخلف از بخشنامه های بانک مرکزی هستیم.

هاشمیان افزود: پارسال با تلاش های انجام شده ۲۲ کارخانه که در آستانه تعطیلی بودند، احیا شدند و حالا دست کم ۳۵۰ کارگر با کار در این واحدها روزی خانواده های شان را تامین می کنند.

به گفته وی، امسال سه واحد تولیدی بزرگ هم که در آستانه تعطیلی بودند با رایزنی های انجام شده، احیا و از بیکار شدن ۲۱۰ کارگر جلوگیری شد.

کد خبر 4697353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =