دانش‌آموزان هنرمند نباید فراموش شوند/بررسی بیش از ۲ هزار اثر هنری

دبیر بخش تجسمی جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزی کشور، ورود دانش آموزان به عرصه هنر را بسیار مهم دانست و تاکید کرد برخلاف تصور عمومی، دانش‌آموزان هنرمند نباید فراموش شوند.

شهرام عظیمی دبیر بخش تجسمی سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان سراسر کشور درباره آثاری که به این جشنواره رسیده است، به خبرنگار مهر گفت: با انتشار فراخوان جشنواره، در حوزه تجسمی که شامل ۴۰ رشته در ۲ بخش هنرهای دستی و تجسمی و هنرهای معاصر است، ۲ هزار و ۲۶۶ اثر ارسال شده است. داوری مرحله اول آثار به صورت غیرحضوری انجام شد و تنها از داوران قضاوت اولیه را انجام دادند.

وی افزود: در این مرحله همچنین، تعدادی از دانش آموزان برای مرحله گروهی و راستی‌آزمایی آثار دعوت شدند تا هم از دانش داوران بهره بگیرند و هم در کنار راستی آزمایی آثار، دریچه های جدید دانش در حوزه تخصصی به روی آنها باز شود.

دبیر بخش تجسمی و هنرهای دستی با اشاره به حضور دانش آموزان از فرهنگ و قومیت های مختلف در این جشنواره، گفت: در برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری، دانش آموزان سراسر کشور با یکدیگر آشنا می‌شوند و به رفاقت و رقابت می‌پردازند اما فلسفه برگزاری یک جشنواره، تبادل آثار و کسب تجربه پیرامون موضوعات مختلفی که برگزار کنندگان آن مدنظر دارند، است.

وی بیان کرد: جمع شدن دانش آموزان در کنار یکدیگر از نقاط عطف برگزاری یک جشنواره بزرگ ملی فرهنگی و هنری است. همچنین این بچه‌ها در در جشنواره در محضر اساتیدی هستند که پیش از این فقط تصاویر آنها را دیده بودند که می تواند نقطه عطفی در زندگی این دانش آموزان باشد.

عظیمی در مورد داوران این جشنواره گفت: بسیاری از داوران حاضر در این جشنواره از افرادی هستند که در حوزه‌های کلان سیاست‌گذاری فرهنگی و هنری کشور حضور دارند و به همین دلیل می توانند برای دانش آموزان راهکارهای مناسبی در حوزه فرهنگ و هنر ارائه دهند.

وی تاکید کرد: حضور در جشنواره سراسری فرهنگی هنری، فرصتی مغتنم برای تداوم ارتباط های موجود میان دانش‌آموزان هنرمند، دبیران و داوران این جشنواره‌ها است و این ارتباط می‌تواند زمینه‌ساز رویش جوانه‌های فرهنگی و هنری در ذهن دانش آموزانی که زمینه و استعداد در حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری را دارند، باشد.

دبیر بخش هنرهای تجسمی و دستی جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی، حضور و ورود دانش آموزان را در جامعه هنری بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: امروز ورود دانش آموزان به عرصه هنر بسیار مهم است، چراکه تصور عمومی این است پس از پایان دوران تحصیل، کسی با دانش‌آموز هنرمند کاری ندارد اما اینگونه نیست باید پذیرفت که جامعه به صورت مستقیم با افراد هنرمند در ارتباط است و برای مدیریت امور از آنها استفاده می کند.

به گزارش مهر، مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان سراسر کشور پنجشنبه ساعت ۸ صبح در سالن پوریای ولی اردوگاه شهید باهنر برگزار شد و در هر رشته، سه نفر برگزیده معرفی شدند.

کد خبر 4698333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =