دولت نباید به مردم بدگمان باشد/ ثبت ۵۹درصد نارضایتی از ادارات

همدان- معاون رئیس جمهور با بیان اینکه باید به سمتی رفت که رابطه ملت و دولت بر مبنای اعتماد بیشتر بنا شود، گفت: دولت اجازه ندارد به مردم بدگمان باشد و مدیران دولتی اجازه این رفتار را ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری پیش از ظهر پنجشنبه در جشنواره شهید رجایی که در سالن شهدای استانداری همدان و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: دولت و نظام اداری با یک هدف مشخص شکل گرفته است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه هدف از استقرار دولت و شکل گیری نهاد اجرایی کشور و نظام اداری را می توان در ۳ نکته بیان کرد، گفت: اعمال حاکمیت یکی از این ۳ مورد است چراکه مردمی که در یک کشور زندگی می کنند نیاز به نظم و امنیت و آرامش و احقاق حقوق عامه دارند و باید سرزمین و استقلال کشور مورد صیانت و محافظت قرار گیرد تا مردم با امنیت بالا فعالیت های خود را انجام دهند.

انصاری با بیان اینکه مجموعه این اقدامات بر عهده دولت است که تحت عنوان اعمال حاکمیت از آن یاد می شود، گفت: بخش قابل توجهی از کارهایی که دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی انجام می دهند در راستای این هدف تعریف شده است.

وی وجه دوم را فراهم کردن زمینه ها و امکانات لازم برای توسعه برشمرد و گفت: زیرساخت هایی که دولت ایجاد می کند در این زمره قرار می گیرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور وجه سوم را ارائه خدمات به مردم در زمینه هایی که ارائه آن وظیفه دولت است برشمرد و تصدی های فرهنگی اجتماعی را از جمله آن ها عنوان کرد و گفت: دولت خدمات بسیاری را در این خصوص به مردم ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی دولت برای آن است که زیرساخت های توسعه را شکل دهد و خدمات مورد نیاز مردم را به بهترین وجه به آنها ارائه دهد، گفت: هرچقدر این مقوله بهتر انجام شود رضایتمندی مردم هم بیشتر می شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه میزان رضایت مردم از خدمات دولتی را بررسی می کنیم، گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا مجموعه اقدامات دولت در این ۳ حوزه برای مردم بازگو شود و مدیران دولت به صورت روشن به مردم اعلام کنند برای تامین امنیت، انضباط اجتماعی و تحقق حقوق مردم چه میزان هزینه صرف می شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه گاهی مردم به دلیل بیان نشدن این خدمات و آگاه نبودن از هزینه هایی که دولت در این مسیر خرج می کند دچار باوری می شوند که این امر امری طبیعی است، گفت: یادآوری این اقدامات نه برای منت گذاشتن بر مردم بلکه برای آگاه شدن مردم در خصوص خدماتی که برای آنها صورت می گیرد ضروری است.

خدماتی که به مردم ارائه می شود اطلاع رسانی شود

وی با بیان اینکه باید خدماتی که به مردم ارائه می شود اطلاع رسانی شود و هفته دولت فرصت خوبی برای بیان عملکرد یکسال اخیر دولت است، گفت: مردم می توانند هم نقدهای خود را به دولت ارائه دهند و هم مطالبه جدیدتر خود را ذکر کنند.

انصاری با بیان اینکه هفته دولت هفته تعامل دولت و مردم برای بیان خدمات دولت و آشنایی مردم با خدمات و آشنایی مدیران با نیازهای جدید مردم است، گفت: شاید در این گفتگو بسیاری از رویه های خود را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه در حال رسیدن به رویه همراهی دولت و مردم هستیم، گفت: باید در قوانین و مقررات استخدام اداری تجدید نظر صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید نگاه دولت به مردم تغییر کند به درخواست گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد هنگام استخدام افراد در بدنه دولت اشاره کرد و گفت: نتیجه این نگاه دولت به مردم آن است که اگر ۱۰ مدیر متخلف داریم در تصور مردم و تفکر آنها همه مدیران دولتی متخلف هستند.

دولت اجازه ندارد به مردم بدگمان باشد

وی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که رابطه ملت و دولت را بر مبنای اعتماد بیشتر بنا نهیم، گفت: دولت اجازه ندارد به مردم بدگمان باشد و مدیران دولتی اجازه این رفتار را ندارند.

انصاری با تاکید بر اینکه اگر مبنای کار ما بر اعتماد نباشد در اصلاح نظام اداری با مشکل مواجه خواهیم شد، گفت: هر ساله بر اساس شاخص هایی که ابتدای سال به دستگاه های اجرایی اعلام می شود جشنواره شهید رجایی مطرح می شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه ۲۴ دستگاه کشور را در اسفند ماه گذشته مورد ارزیابی قرار دادیم و از مردم در یک هفته مشخص پیرامون دریافت خدمت سئوال کردیم، گفت: مردم از خدمات ۴۱ درصد دستگاه های اجرایی کشور در نظرسنجی راضی بودند و در ۵۹ درصد از این ۲۴ دستگاه رضایتمندی کمی ثبت شد.

انصاری با بیان اینکه این ارزیابی سال آینده برای ۵۰ دستگاه اجرایی خواهد شد،  گفت: مردم باید ارزیابی خود را از عملکرد دستگاه ها و مدیران داشته باشند.

کد خبر 4698892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =