امیدواری برای حفظ تیم فوتبال دارایی گز/ احتمال انتقال به گرگان

گرگان – دبیر هیئت فوتبال استان گلستان گفت: امیدواری‌ها برای حفظ تیم فوتبال دارایی گز در استان گلستان افزایش یافته و در صورت این اتفاق دارایی به گرگان منتقل خواهد شد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: تیم دارایی گز که فصل گذشته نماینده گلستان در لیگ دسته سوم فوتبال کشور بود موفق شد با شایستگی تمام به لیگ دو صعود کند تا فرصتی فوق العاده برای فوتبال استان فراهم شود.

امتیاز دارایی گز که سال گذشته هم با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و از کمک‌های مالی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان بهره برد اکنون توسط مالکان این تیم به فروش رفته اما هنوز اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان نامه خروج آن را امضا نکرده‌اند.

«مرتضی شکی» دبیر هیئت فوتبال استان گلستان که در جریان جزئیات فروش امتیاز دارایی گز و رایزنی با خریداران قرار دارد در گفتگو با خبرنگار مهر به این مسائل اشاره کرد و البته در خصوص حواشی پیش آمده میان اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال شهرستان بندرگز هم سخن گفت.

مجوز خروج تیم دارایی گز صادر نشده است

دبیر هیئت فوتبال استان گلستان با بیان اینکه پس از صعود دارایی گز به لیگ دو آقای ذبیحی مدیرعامل تیم به دنبال این بود تا هر چه زودتر کار را برای حضور در مسابقات شروع کند، اظهار کرد: نگاه ما این بود تا از استاندار کمک بگیریم و با ورود استاندار جدید ایشان خیلی محکم از این موضوع استقبال کردند و گفتند یک میلیارد تومان کمک می‌کنند و تیم را برای صعود به لیگ یک ببندید.

شکی افزود: با گذشت زمان و از تیر ماه فقط آقای ذبیحی از مالکان دارایی گز پیگیر مسائل تیم بود بود و سایر مالکان رغبتی برای تیمداری نداشتند.

وی ادامه داد: در جلسه دوم با استاندار که تیم به فروش رفته بود سه سرمایه گذار حضور داشتند که در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان کمک می‌کردند و در واقع قول یک میلیارد تومانی استاندار به ۱۲۰ میلیون تومان کاهش یافت.

وی تصریح کرد: البته اگر با همان ۱۲۰ میلیون تومان کار را آغاز می‌کردیم قطعا استاندار هم پای کار می‌آمد هر چند که استاندار هنوز هم پای کار است و تاکید کرده اجازه خروج تیم صادر نشود.

خریدار جدید دارایی گز در گرگان تیمداری می‌کند

دبیر هیئت فوتبال استان گلستان با بیان اینکه تا کنون افراد و گروه‌های مختلفی برای خرید امتیاز دارایی گز پیشنهاد داده‌اند، گفت: در جلسه سوم با استاندار که هفته گذشته برگزار شد، آقای اردشیر پورنعمت مدرس بین المللی فیفا به همراه گروهی حضور داشت تا تیم را در اختیار بگیرند و خریدار آقای رمضانی از استان مازندران بودند که عنوان کردند امتیاز تیم را با ۳۵۰ میلیون تومان می‌خرم و در گرگان تیمداری می‌کنم.

شکی افزود: این در حالی بود که مالکان دارایی امتیاز این تیم را ۸۱۰ میلیون تومان به خریدار بابلی فروخته‌اند و اختلاف ۴۶۰ میلیون تومانی با خریدار قبلی وجود دارد.

وی ادامه داد: پس از رایزنی‌ها ما فروشنده راضی کردیم که ۶۰۰ میلیون تومان امتیار را بفروشد و خریدار را هم تا مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان راضی کردیم.

شکی تصریح کرد: این اتفاق اگر رخ دهد بسیار خوب است زیرا خریدار در استان تیمداری می‌کند و قرار است یک میلیارد تومان هم هزینه کند و تیم را از استان خارج نکند اما مالکان دارایی گز کوتاه نمی‌آیند.

وی یادآور شد: خریدار قبلی حاضر است پولش را بگیرد و از خرید منصرف شود اما مالکان دارایی گز پول را نمی‌دهند و می‌گویند صرف بدهی‌های تیم شده است.

شکی خاطرنشان کرد: در هر صورت باید هر چه زودتر جلسه‌ای برای تعیین تکلیف تیم برگزار شود زیرا کمتر از یک ماه تا آغاز لیگ دو فرصت باقی مانده و نباید زمان را از دست بدهیم.

رئیس هیئت فوتبال بندرگز استعفا نداده است

دبیر هیئت فوتبال استان گلستان با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال بندرگز پس از اینکه اسپانسر برای تیم دارایی گز پیدا نشد تصمیم گرفتند مجوز فروش را صادر کنند، گفت: رئیس هیئت فوتبال بندرگز می‌گوید باید ۱۵۰ میلیون تومان بدهند تا مجوز را صادر کنیم اما رئیس اداره ورزش و جوانان بندرگز عنوان کرد ۱۰۰ میلیون در وجه هیئت فوتبال دریافت کردم و مجوز فروش صادر شد.

شکی افزود: آقای رضایی رئیس هیئت فوتبال بندرگز گفت اگر قرار باشد من امضا بزنم و تیم برود دیگر رغبتی برای کار کردن نخواهم داشت و آقای مردانی رئیس اداره ورزش و جوانان بندرگز در این گیر و دار رئیس هیئت فوتبال بندرگز را عزل کرد و این در حالی است که هیچ نامه رسمی مبنی بر استعفای آقای رضایی وجود ندارد.

وی ادامه داد: مجوز فروش تیم دارایی گز را با دریافت ۱۰۰ میلیون تومان و با امضای دبیر هیئت فوتبال بندرگز صادر کردند در حالی که دبیر هیئت اختیاراتی در مسائل مالی ندارد.

شکی تصریح کرد: آقای مردانی بدون وجود نامه استعفا اقدام به معرفی سرپرست جدید کردند و به نوعی از خدا خواسته بودند تا استعفای نداده را قبول کنند.

وی یادآور شد: طبق ماده ۳۵ اساسنامه فدراسیون فوتبال در بند ۱۱ قبول استعفا، صدور ابلاغ و برکناری رئیس هیئت شهرستان بر عهده هیئت فوتبال استان است و ما این موضوع را به رئیس اداره ورزش و جوانان بندرگز اعلام کردیم.

دبیر هیئت فوتبال استان گلستان اظهار کرد: رئیس اداره ورزش و جوانان بندرگز قفل درب هیئت فوتبال شهرستان را عوض کرد و این در حالی بود گه آقای رضایی تاکید کرده من استعفا نداده‌ام و آقای مردانی اصلا به این موضوع توجهی نمی‌کند.

شکی افزود: رئیس ورزش و جوانان بندرگز باید پاسخ دهد که چه اختلافی با هیئت فوتبال دارد و البته من فکر می‌کنم دلیلش در پیش بودن انتخابات و اختلاف نظر با ما باشد.

وی یادآور شد: حتی اگر آقای رضایی از ریاست هیئت فوتبال بندرگز استعفا دهد ما باید از ایشان خواهش کنیم که باقی بماند زیرا بندرگز یکی از هیئت‌های فوتبال برتر استان گلستان است.

کد خبر 4699166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =