۱۵۰ پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در قم افتتاح می‌شود

قم - معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم از افتتاح ۱۵۰ پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در قم خبر داد و گفت:

به گزارش خبرنگار مهر، محسن بهشتی در نشست خبری که ظهر پنج شنبه با موضوع هفته دولت در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به تصمیمات استان برای تحول در حوزه ریلی، اظهار داشت: راه آهن و بحث حمل و نقل ریلی اعم از مترو، قطار و تراموا از جمله شاخص‌های تعیین کننده در توسعه یافتگی است از همین رو این موضوع در استان قم مورد توجه است.

وی وجود ایستگاه مرکزی راه آهن را در مرکز شهر را یک ظرفیت برشمرد و افزود: اگر آسیب و ایرادی در استقرار این ایستگاه وجود دارد باید برطرف شود و یکی از این اطلاحات می‌تواند اصلاح خطوط و ریل یا دیوار حائل باشد.

به گفته معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم، تا پیش از ایجاد دیوار حائل اطراف خطوط ریلی در شهر قم سالانه ۴ نفر جان خود را از دست می‌دادند اما در ۵ سال گذشته و پس از ایجاد دیوار حائل تنها ۲ نفر جان خود را در نقاطی که شهروندان مجاور خطوط ریلی مانع ایجاد دیوار حائل شدند از دست دادند، مقصر فوت این دو کشته نیز متوجه کسانی است که با انتقادات نابجا مانع اجرای این پروژه شدند، است.

تأکید بر تقویت ایستگاه جمکران به جای ایستگاه محمدیه

وی در ادامه به جمع آوری خطوط ریلی متروکه در بلوار امام رضا(ع) خبر داد و تصریح کرد: این خطوط طی ۳۰ ساله گذشته بلااستفاده مانده از هیمن رو مدیریت استان تصمیم خود را بر جمع آوری این خطوط قرار داده است. اما بخشی از تصمیمات به عهده استان نیست، از آنجا که قم در موقعیت جغرافیایی ویژه ای از کشور واقع شده و محور مواصلاتی خطوط انرژی، ریلی، جاده و... است از همین رو همه تصمیمات تنها استانی اتخاذ نمی شود.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار قم با بیان اینکه تصمیم استان بر تقویت ایستگاه جمکران به جای ایستگاه محمدیه است، ادامه داد: نمی‌توانیم اتصال ایستگاه مرکزی به جمکران را داشته باشیم اما می‌توانیم سفرهای شهرهای جنوبی مثل کاشان، یزد و بندرعباس و... را به ایستگاه جمکران و سفر به شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و... را به ایستگاه مرکزی منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۵ هزار نفر از طریق ایستگاه مرکزی قم سفر می‌کنند بر لزوم تقویت خطوط ریلی استان تأکید کرد.

بهشتی همچنین روند پرونده فرودگاه قم را مورد توجه قرار داد و افزود: روال قانونی در حال انجام است، آخرین تصمیم استان بر تفکیک سایت گردشگری از سایت فرودگاهی بوده که منطقه گردشگری طرلاب به مساحت ۳۰۰ هکتار به شهرداری واگذار شده است، همچنین روند جذب سرمایه گذار نیز برای فرودگاه در حال انجام است.

فرایند سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) کند است

وی در واکنش به انتقادات برای عدم توفیق در جذب سرمایه‌گذار برای بلوار پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: فرایند سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) کند است که باید مشوق‌هایی برای جلب نظر سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شود، روند ۶ ساله گذشته در جذب سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد تاکنون روش‌های قبلی مناسب نبوده است.

معاون استاندار قم همچنین از افتتاح ۱۵۰ پروژه عمرانی در هفته دولت خبر داد و اظهار داشت: به‌رغم مشکلات اقتصادی اما در استان این پروژه‌ها متوقف نشد و بعضا پیشرفت قابل توجهی در اجرای برخی پروژه‌های بزرگ داشته‌ایم. 

کد خبر 4699191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =