۸۱۱ پروژه طی هفته دولت در مرکزی افتتاح یا کلنگ زنی می شود

اراک- استاندار مرکزی گفت: ۸۱۱ پروژه طی ایام هفته دولت سال جاری در استان مرکزی افتتاح و یا عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در آستانه هفته دولت سال جاری در نشست با خبرنگاران و رسانه های استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: از تعداد ۸۱۱ پروژه، ۷۵۱ پروژه با صرف هزینه ای بالغ بر دو هزار میلیارد تومان افتتاح می گردد و عملیات اجرایی ۶۰ پروژه دیگر نیز آغاز می شود.

وی افزود: با افتتاح ۷۵۱ پروژه که بخش عمده آن توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است، برای هفت هزار و ۳۴۴ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: از نظر میزان سرمایه گذاری پروژه ها نیز نسبت به هفته دولت سال گذشته حدود ۱۵۰ درصد، یعنی دو برابر و نیم افزایش ثبت شده است.

آقازاده خاطرنشان کرد: در ایام هفته دولت سال گذشته ۶۰۹ پروژه با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸۱۹ میلیارد تومان به بهره برداری رسید، در حالی که در ایام هفته دولت سال جاری این میزان افتتاح به ۷۵۱ پروژه افزایش یافته است.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: از نظر تعداد شاغلین هم در افتتاح پروژه های سال گذشته اشتغال برای ۴ هزار و ۳۳ نفر ایجاد شده است و امسال با افتتاح پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این رقم به ۷ هزار و ۳۴۴ نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: از مجموع ۸۱۱ پروژه افتتاح و کلنگ زنی در دو بخش عمرانی و اقتصادی، در بخش عمرانی از مجموع ۶۸۱ پروژه قابل بهره برداری و کلنگ زنی به مبلغ ۹۳۱ میلیارد تومان،  ۶۲۱پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۸۲ میلیارد تومان قابل بهره برداری است و ۶۰ پروژه هم با ارزشی معادل ۴۸ میلیارد تومان کلنگ زنی و عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز می شود.

استاندار مرکزی بیان داشت: در بخش اقتصادی هم، از مجموع  کل پروژه ها ۱۳۰ پروژه با صرفه هز ینه ای بالغ بر ۱۰۵۹ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: با بهره برداری ۷۵۱ پروژه عمرانی و اقتصادی طی ایام هفته دولت سال جاری برای هفت هزار و ۳۴۴ نفر به طور مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد می شود، که گواهی بر فعالیت اقتصادی، رونق کسب و کار توسط فعالان اقتصادی، تولید کنندگان و صنعتگران این استان است و به خوبی توانسته ایم تحریم های دشمن را دور بزنیم. این شرایط در سال جاری با تلاش و کوشش بیشتر ادامه دارد.

کد خبر 4699194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =