ارائه مشوق ها لازم برای به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی ایلام

ایلام - معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام از ارائه مشوق ها لازم برای به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی ایلام خبر داد.

احمد خانمحمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام به عنوان یکی از پنج استان پایلوت با تامین اعتبار به صورت رسمی از اول مرداد ماه جاری آغاز شده است.

وی افزود: این طرح بر اساس حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شده و وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت می شود.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام  هدف از اجرای این طرح را کاهش هزینه‌های به کارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی ما اشتغال جوانان و طیف سنی زیر ۳۵ سال است بنابراین کارفرمایان با جذب این افراد مشمول مشوق ها قرار می گیرند و براساس قانون ۳۰ درصد از هزینه کارفرمایان توسط تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

به گفته خانمحمدیان کارفرمایانی که قصد جذب نیروی جدید دارند می توانند با مراجعه به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام و شهرستان ها با ارائه مدارک پس از بررسی در کمترین زمان نیرونی جدید زیر ۳۵ سال و دیپلم به بالای شغل اولی جذب کنند و به دلیل جذب این نیرو بمدت یک سال تحت پوشش ما خواهد بود.

لزوم به کار گیری فارغ التحصیلان دانشگاهی

خانمحمدیان تصریح کرد: اخیرا نیز یک بند از این دستور العمل اصلاح شده و استان های پایلوت می توانند برای واحدهای مشکل دار با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تا ۳۰ درصد از ظرفیت اجرای این طرح برای تثبیت اشتغال موجود واحد های خود بهره برداری و مشمول یارانه دستمزد شوند.

وی با اشاره به لزوم به کار گیری فارغ التحصیلان دانشگاهی ابراز داشت: در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۳۰ درصد از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود و علاوه براین در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصبلان دانشگاهی را استخدام کنند، می توانند به مدت ۲ سال از مزایای طرح مشوق های بیمه ای برخوردار شوند به عبارتی حق بیمه سهم کارفرمایی نیروی کار جدید توسط دولت پرداخت می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش فرصت‌های شغلی، کاهش هزینه‌های نیروی کار برای کارفرمایان، ایجاد انگیزه و تشویق کارفرمایان برای به‌کارگیری نیروی کار جدید عنوان کرد.

کد خبر 4699490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =