شهیدان رجایی و باهنر با خدمت صادقانه به مردم ماندگار شدند

همدان - امام جمعه همدان گفت: شهید رجایی و شهید باهنر با خدمت صادقانه و خدمت رسانی شایسته به مردم ماندگار شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی پیش از ظهر شنبه در دیدار استاندار و مدیران استان همدان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، گفت: مسئولیت در جامعه اسلامی یک فرصت است و باید آن را قدر بدانیم.

وی با بیان اینکه همیشه فرصت‌ها امکان تبدیل شدن به تهدید را دارند بنابراین باید مراقب اوضاع باشیم، گفت: فرصت‌ ها در چشم بر هم زدنی تمام می‌شوند کمااینکه در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی نیز مسئولیت‌ها و مقام‌ها جابجا شده‌اند و این روند برای دیگران نیز ادامه دارد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه از زحمات و خدمات خدمتگذاران دولتی که برای خدمت به مردم تلاش می کنند تشکر می کنم، افزود: شهید رجایی و شهید باهنر با خدمت صادقانه و خدمت رسانی به مردم ماندگار شدند.

خدمت به مردم باید صادقانه، خالصانه و مجاهدانه باشد

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد خدمت کردند اما فراموش شدند چراکه صرف خدمت کردن راز ماندگاری نیست، افزود: خدمت به مردم باید صادقانه، خالصانه و مجاهدانه باشد.

آیت الله شعبانی با تاکید بر اینکه باید از  فرصت مسئولیت‌ها برای ماندگاری استفاده کرد علت ماندگاری را خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: دولت ۲ سال برای خدمت به مردم فرصت دارد که این مدت، فرصت زیادی است و می توان تحولات بسیاری در کشور ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه تفاوت نظام اسلامی با سایر کشورها در اسلامیت آن و خدمت در نظام اسلامی بستر تأمین دنیا و آخرت مردم است، گفت: حکومت باید دنیای مردم که همان اقتصاد است را تامین کند کمااینکهاسلام نیز دین توجه محض به آخرت نیست و بر همین اساس مشکلات اقتصادی مردم باید حل شود.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه توجه به اقتصاد و فرهنگ بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در اولویت است و باید موردتوجه قرار بگیرد، اظهار داشت: وحدت و همدلی در استان همدان نشانه آینده روشن استان است.

عدم پرداختن به حاشیه ها و مسائل فرعی

آیت الله شعبانی با تاکید بر عدم پرداختن به حاشیه ها و مسائل فرعی اضافه کرد: کار و مدیریت جهادی ما را در جنگ فرهنگی با دشمنان پیروز می کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه امیدواریم همه مسئولان وحدت داشته باشند و اصل برای دولت و مسئولان خدمت‌رسانی صادقانه و ایجاد وحدت باشد،  افزود: در خدمت در نظام اسلامی باید معیشت مردم فراهم شود و زمینه رشد فرهنگی جامعه ارتقا یابد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در شأن نظام اسلامی نیست که منطقه ای پیشرفت داشته باشد و جایی دیگر نداشته باشد، افزود: امیدواریم سند توسعه استان همدان محقق شود.

وی هفته دولت را فرصت مناسبی برای آسیب‌شناسی فعالیت‌ها برشمرد و گفت: هفته دولت فرصتی برای آسیب‌شناسی کم‌کاری‌ها و جبران اشتباه است.

کد خبر 4700122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =