احداث باغات از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی در کردستان است

سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در بررسی اقدامات انجام شده در خصوص طرح های پیشران بخش کشاورزی، توسعه و احداث باغات از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی در این استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، خالد جعفری در  چهارمین جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان که با دستور کار بررسی اقدامات انجام شده در رابطه با طرح های پیشران برگزار شد, اظهار داشت: توسعه باغات، طرح آبی کردن ۱۰۰ هزار هکتار اراضی دیم استان به آبی، افزایش تولید گوشت قرمز از پروژه های اشتغال و درآمدزا در استان است و کلیه دستگاه های استان برای این پروژه ها باید اهمیت ویژه قائل شوند و مشارکت مردم باید در اجرای این طرح ها جلب شود. 

وی افزود: صداقت و قدرشناسی یکی از برندهای مردم استان کردستان است و این سرمایه ای ارزشمندی برای انجام کارهای بزرگ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: آمایش و مطالعات دقیق در زمینه طرح های پیشران استان باید صورت بگیرد و بخش اداری ضمن تسهیل در امورات مربوطه، به بهره برداران کمک کند تا ظرفیت های شناسایی شده به فعلیت درآیند تا تولید پایدار محقق شود.

جعفری یادآور شد: کشاورزان پیشرو و موفق در اجرای طرح های پیشران شناسایی شوند تا سایر کشاورزان از آنها الگو گرفته تا تجربیات و دانش بومی آنها به نسل های بعد منتقل و حفظ شود زیرا این دانش مکمل دانش نوین است و از ترکیب این دو می توان به موفقیت و تولید و توسعه پایدار دست یافت.

وی بیان کرد: اجرای طرح های پیشران هم در سطح ملی برای کشور بسیار مفید و افزایش تولید خواهد داشت و هم باعث کاهش مهاجرت به شهرهای بزرگ و کاهش حاشیه نشینی در شهرها می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: نعمت های خدادادی همانند بارش های مناسب استان تضمینی برای موفقیت طرح های پیشران خواهد بود.

کد خبر 4701024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =