ورزشکاران چهارمحالی ۱۳ مدال جهانی کسب کردند

شهرکرد- مدیر کل ورزش وجوانان چهارمحال و بختیاری گفت: ورزشکاران چهارمحالی ۱۳ مدال جهانی در رشته های ورزشی مختلف کسب کردند.

حمید کریمی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی کارنامه ورزشی نیمه نخست دولت دوازدهم در این استان نشان می دهد که با وجود برخی مشکلات و چالش های موجود، ورزش این استان کارنامه موفقی در توسعه زیربنایی ورزش، حمایت از قهرمانان و توسعه سرانه ورزشی دارد.

مدیر کل ورزش وجوانان استان چهارمحال و بختیاری از کسب دو هزار و ۵۷۵ مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران این استان طی نیمه نخست این دولت خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳ مدال جهانی، ۳۶ مدال آسیایی، ۲۹۸ مدال بین المللی، دو هزار و ۸۵ مدال انفرادی کشوری و ۱۴۳ مدال تیمی کشوری بود.

۱۰۷۲ مرود اعزام ورزشکاران به رقابت های ورزشی  کشوری و بین المللی

وی با بیان اینکه اعزام ورزشکاران در این مدت  نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است، گفت: در این مدت یک هزار و ۷۲ مورد اعزام در رشته های مختلف ورزشی به مسابقات کشوری و برون مرزی انجام شد.

کریمی افزود: در دولت تدبیر و امید روند موفقیت ورزش های تیمی رشدی بیش از گذشته داشت در این دولت ما شاهد موفقیت هایی در رشته های تیمی مانند والیبال، قایقرانی، فوتسال، بسکتبال، فوتبال و فوتبال ساحلی بودیم و عناوینی که این رشته های ورزشی در دو سال گذشته کسب کرده اند در تاریخ ورزش استان کم نظیر بود.

رشد ۱۹.۳ درصدی مشارکت ورزشکاران سازمان یافته در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل ورزش وجوانان استان چهارمحال و بختیاری توجه ویژه به ورزش همگانی را یکی از مهمترین اقدامات انجام شده این اداره کل در دولت دوازدهم عنوان کرد و گفت: آمار مشارکت مردم در ورزش‌های همگانی استان طی دو سال اخیر با رشد چشمگیری مواجه شد.

وی با اشاره به راه اندازی و تجهیز۲۵۱ خانه ورزش روستایی با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان طی مدت مذکور، تصریح کرد: تجهیز و راه اندازی ۲۰۰ خانه ورزش روستایی دیگر تا پایان دولت کنونی در نظر گرفته شده است.

مدیر کل ورزش وجوانان استان چهارمحال و بختیاری رشد ۱۹.۳ درصدی مشارکت ورزشکاران سازمان یافته، افزایش ۴۶ درصدی باشگاه‌های ورزشی و افزایش سرانه ورزشی از ۲۹ سانتی متر مربع در سال ۹۶  به ۳۲ سانتی متر مربع در مقطع کنونی را از دیگر اقدامات این اداره کل در دولت کنونی عنوان کرد.

کد خبر 4701478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =