نبود زیرساخت های ورزشی در خوسف/استعدادپروری یک رشته در هر روستا

بیرجند- رئیس اداره ورزش و جوانان خوسف با اشاره به نبود زیرساخت های ورزشی در این شهرستان، گفت: نبود این زیرساخت ها مانعی برای توسعه ورزش در این شهرستان نشده است.

فاطمه چهکندی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این شهرستان در بحث زیرساخت های ورزشی در زمینه های مختلف با مشکلات زیادی روبروست اما این موضوع مانعی بر سر توسعه ورزش در اقصی نقاط این شهرستان نشده است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۲۰۰ روستا و آبادی دارای سکنه شهرستان فقط در چهار روستا سالن ورزشی وجود دارد و بسیاری از روستاها فاقد مکانی جهت ورزش جوانان روستا است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف ادامه داد: در راستای تکمیل زیرساخت های ورزشی در شهرستان اقدامات بسیار خوبی شکل گرفته که از جمله آن ها می توان به تخصیص اعتبار برای تکمیل استخر سرپوشیده شهر خوسف اشاره کرد.

بهره برداری از استخر خوسف تا پایان سال

چهکندی نژاد افزود: این پروژه  ۸۵۰ میلیون اعتبار مصوب داشته و از این اعتبار ۶۹۷ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است و با توجه به قول بنیاد مستضعفان و با عملی شدن این قول این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: میزان ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت دومین زمین چمن مصنوعی در شهر خوسف اختصاص یافته است و امیدواریم در پایان تابستان این زمین چمن به بهره برداری برسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف اظهار داشت: در روستاهای شهرستان بیش از ۲۵ خانه ورزش روستایی وحود دارد که طی چند هفته آتی  چهار خانه ورزش از محل اعتبارات ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده و اعتبارات خیرین و هیات ورزش روستایی شهرستان تحهیز خواهد شد.

چهکندی نژاد ادامه داد: در صورتی که هر روستا نسبت به در اختیار گذاشتن مکانی مناسب برای راه اندازی خانه ورزش آماده نماید آمادگی داریم نسبت به راه اندازی خانه ورزش در روستا اقدام کنیم.

وی ادامه داد: طی چند ماه اخیر طرح استعداد پروری در هر روستا یک رشته ورزشی در حال اجراست و امیدواریم با ادامه اجرای این طرح نسبت به شناخت، شکوفایی و پرورش استعداد های ورزشی در روستاهای شهرستان اقدام شود.

احداث ۳۰ زمین فوتبال ساحلی در روستاها

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف ادامه داد: از ابتدای سال جاری در بیش از ۳۰ برنامه ورزشی شامل جشنواره ها و همایش های پیاده روی در شهرستان برگزار شده و این جشنواره مخصوص قشر خاصی نبوده و برای تمام گروه های هدف از جمله شاغلین، زنان خانه دار، مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و کودکان برگزار شده است.

چهکندی نژاد اظهار داشت: همچنین برای نخستین بار جشنواره ویژه کودکان بین شش ماه تا شش سال با عنوان جشنواره فینگلی ها و جشنواره مادربزرگ ها ویژه زنان بالای شصت سال در شهرستان برگزار کرده ایم.

وی از برنامه ریزی احداث ۳۰ زمین فوتبال ساحلی در روستاهای شهرستان خبر داد و افزود : با تفاهم نامه که با فرمانداری در راستای توسعه زیرساخت های ورزش با فرمانداری منعقد شده امیدواریم طی چندماه آینده این زمین های ورزشی به بهره برداری برسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف از اجرای طرح موفق تابستانه با ورزش در شهر خوسف خبر داد و افزود: تاکنون این طرح طی پنج هفته در شهر خوسف برگزار شده و  طی هفته های آتی این طرح در روستاهای شهرستان نیز برگزار خواهد شد.

کد خبر 4701490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =