تعویق طرح تشکیل وزارت بازرگانی به خواست دولت/ مجلس مخالف است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت نیز با توجه به برداشتی که از فضای مجلس داشت، چند هفته پیش خواستار به تعویق افتادن بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی در مجلس شد.

علی‌اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص طرح تشکیل وزارت تجارت،گفت:  با تفکیک وزارت صنعت و تشکیل وزارتخانه‌های صنعت و معدن و  طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی مخالف هستم.

وی افزود: دوبار مخالفت نمایندگان مجلس با لوایح دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی، نشان‌دهنده این است که مجلس معتقد است این تفکیک به مصلحت کشور نیست و با این موضوع چه به شکل لایحه و چه به شکل طرح مخالفت خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصرار مکرر دولت برای تشکیل این وزارتخانه در شرایط کنونی، دلیل منطقی ندارد گفت: من با تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط کنونی مخالف هستم چرا که حل  مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بهبود تنظیم بازار، با تشکیل این وزارتخانه امکان پذیر نخواهد بود. 

کریمی اظهار داشت: طی دو سال گذشته طرح تشکیل وزارت بازرگانی چندبار در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفته بود که نمایندگان مجلس با آن مخالفت کردند.

وی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم این طرح هم نتواند آرای موافق نمایندگان را جلب کند و به احتمال زیاد از دستور کار مجلس خارج خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نیز با توجه به برداشتی که از فضای مجلس داشت، چند هفته پیش خواستار به تعویق افتادن بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی برای مدتی در مجلس شد؛ به همین دلیل پیش از تعطیلات مجلس، این طرح بررسی نشد و در حال حاضر با روال عادی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

کد خبر 4701591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =