افتتاح ۲۲۰میلیاردتومان پروژه بنیاد مسکن گلستان/۱۲۲۱ واحد مقاوم شد

گمیشان- مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با بیان این که ۲۲۰ میلیارد تومان پروژه طی هفته دولت در گلستان افتتاح می شود، از مقاوم سازی هزار و ۲۲۱ واحد مسکونی روستایی خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی زمانی نژاد بعدازظهر یکشنبه در آیین متمرکز و آغاز عملیات اجرایی ۲۵۰ پروژه عمرانی گمیشان اظهارکرد: به واسطه بارندگی انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ در استان، بیش از ۲۱ هزار واحد مسکونی متحمل خسارت شد.

وی افزود: از این تعداد بیش از هفت هزار و ۳۰۰ واحد نیازمند احداث مجدد و ۱۳ هزار و ۸۰۲ واحد هم تعمیری است.

زمانی نژاد گفت: تاکنون همه واحدهای خسارت دیده اعم از احداثی و تعمیری به بانک معرفی شده است.

وی بیان کرد: تاکنون مالکان ۱۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی با بانک های عامل قرار منعقد کردند و امیدواریم بقیه پرونده ها هم به زودی به نتیجه برسد.

زمانی نژاد ادامه داد: همچنین تاکنون عملیات پی کنی چهار هزار و ۲۹۷ واحد انجام شده و دو هزار و ۹۱۷ واحد در مرحله فونداسیون و هزار و ۴۰۰ واحد هم در مرحله اسکلت قرار دارد.

وی گفت: همچنین عملیات اجرای سقف ۳۷۰ واحد به پایان رسیده و ۲۵۰ واحد در مرحله دیوار چینی است و حدود ۲۰۰ واحد هم در هفته دولت افتتاح می شوند.

زمانی نژاد با بیان این که حجم پروژه های بنیاد در هفته دولت ۲۲۰ میلیارد تومان است، افزود: ۳۳ طرح هادی روستایی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۵۳۹ میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان با اشاره به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر، از افتتاح و بهره برداری از هزار و ۲۲۱ واحد مسکونی روستایی در قالب این طرح با اعتباری بیش از ۲۷ میلیارد تومان خبرداد.

وی با بیان این که ۱۲۸ هزار واحد غیرمقاوم در روستاهای گلستان وجود دارد افزود: تاکنون ۷۵ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی شده است.

زمانی نژاد بیان کرد: افتتاح و بهره برداری از پنج واحد مسکونی محرومان که از محل اعتبارات حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) با اعتبار بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است، همچنین صدور و تحویل هزار و ۹۴۵ جلد سند مالکیت روستایی و ۲۹۳ جلد سند مالکیت شهری و واگذاری ۱۶۲ قطعه زمین روستایی به زوج های جوان و افراد فاقد زمین برای احداث مسکن مقاوم با مساحت ۵۶ هزار و ۴۳۰ متر مربع را از دیگر پروژه های بنیاد مسکن استان در هفته دولت است.

کد خبر 4701676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =