برگزاری پویش ملی بانوی آب در باغ بانوان طلوع

اصفهان - مدیر روابط عمومی شرکت آبفای اصفهان گفت: با حضور بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از بانوان، پویش ملی بانوی آب  با محوریت مدیریت بهینه مصرف آب در باغ طلوع اصفهان  برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت آب منطقه ای استان اصفهان، سید اکبر بنی طباء با بیان اینکه کلید مدیریت مصرف آب در دست بانوان است، اظهار داشت: بانوان با توجه به نقشی که در محیط خانه و خانواده دارند می تواند در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در جامعه بسیار موثر واقع شوند.

وی با اشاره به کاهش مصرف سرانه آب در اصفهان گفت:از سال ۱۳۸۶ تا سال ۹۷ مصرف سرانه آب در اصفهان  از ۱۸۹ لیتر در شبانه روز به ۱۴۹ لیتر کاهش یافت که این روند مصرف بهینه آب توسط مردم اصفهان باید همچنان ادامه یابد تا نهایت مصرف سرانه هر اصفهانی در طول شبانه روز به ۱۲۰ لیتر کاهش یابد.

صرفه جویی در مصرف آب و تامین آب شرب یک میلیون نفر

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به مصرف سرانه آب در کشورهای توسعه یافته ابراز داشت: در حال حاضر در بسیاری از کشور های توسعه یافته مصرف سرانه آب حدود ۱۱۰ لیتر در شبانه روز است و اگر  هر نفر دراستان اصفهان روزانه ۳۰ لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنند ما می توانیم آب شرب حدود  یک میلیون نفر دیگر در اصفهان را تامین کنیم.

وی به تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون آب شرب بیش از  چهار میلیون نفر در اصفهان از طریق یک سامانه آبرسانی تامین می شود و با توجه به محدویت ظرفیت تامین این سامانه آبرسانی، شهروندان اصفهانی برای دسترسی پایدار به آب شرب باید مدیریت مصرف را در پیش بگیرند.

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان متولی توزیع آب شرب است

بنی طبا شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را متولی توزیع آب شرب معرفی کرد و گفت: برای اینکه بتواند با محدودیتی که در ظرفیت منابع آبی دارد پاسخگوی نیاز مشترکین باشد باید مصرف بهینه آب را درجامعه نهادینه نماید که در این میان بانوان می توانند با آموزش هایی که شرکت آبفا به روش های گوناگون در دستور کار قرار داده است چگونگی مصرف صحیح آب را به خوبی بیاموزند.

وی  به معرفی خانه فرهنگ آب در اصفهان پرداخت و  گفت: در محل خانه فرهنگ آب علاوه بر اینکه نمایشگاه دائمی در  ارتباط با چگونگی استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف دایر شده است، دوره‌های آموزشی مصرف بهینه آب برای کودکان و نوجوانان هم توسط مربیان مجرب برگزار می شود.

کد خبر 4701695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =