تامین ساختمان آموزشی و خوابگاه دانشجویان پرستاری پلدختر

خرم‌آباد- معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تخریب دانشکده پرستاری پلدختر در سیل امسال، گفت: ساختمان آموزشی و خوابگاه دانشجویان پرستاری پلدختر تامین شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش بیرانوند امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان طی سال های اخیر اظهار داشت: تجهیز و راه اندازی فاز دو و سه دانشکده دندانپزشکی، تجهیز و راه اندازی دانشگاه پزشکی و افزایش تعداد دانشجویان از ۲۴۰۰ دانشجو به ۴ هزار دانشجو از اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر بوده است.

وی همچنین از افزایش تعداد هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به ۲۸۰ تا ۲۹۰ نفر خبر داد و یادآور شد: برنامه ریزی لازم برای افزایش اعضای هیئت علمی دانشگاه همچنان در دستور کار است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تعداد رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود از ۲۳ رشته به ۳۹ رشته رسیده است، تصریح کرد: طی سال آینده ۴ تا ۵ رشته دیگر هم راه اندازی می شود.

بیرانوند در خصوص رشته های دستیاری نیز گفت: تعداد این رشته ها از یک رشته به ۴ رشته رسیده است و پنجمین رشته دستیاری که دستیاری قلب است هم امسال شروع به کار می کند.

وی یادآور شد: در ۱۴ رشته مقطع تحصیلی ارشد راه اندازی شده است و راه اندازی ۵ رشته دیگر ارشد را نیز مشغول ارزیابی هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون وضعیت دانشکده پرستاری پلدختر که در جریان سیل تخریب شده بود گفت: مکاتبات لازم در این رابطه انجام شده است، در ستاد بحران هم پیگیریم ضمن اینکه  تعمیرات ساختمان دانشکده را شروع کرده ایم و تامین تجهیزات و... نیز در دست مطالعه است تا بررسی بودجه ای شود.

بیرانوند افزود: برای استقرار دانشجویان یک ساختمان استیجاری داریم تا مباحث آموزشی دانشجویان پیگیری شود، ساختمان خوابگاه را نیز تامین کرده ایم و مشکلی برای ۸۰ تا ۱۰۰ دانشجوی جدید امسال نیز نخواهیم داشت.

کد خبر 4701749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =