ساخت ۲۳۹ واحد مسکن برای خانواده های دارای دو معلول در مازندران

قائمشهر - معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران گفت: تاکنون ۲۳۹ مسکن برای خانواده های دومعلول در استان احداث شد و ۲۳۷ واحد نیز در دست ساخت است.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید حسین زاده شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح طرحهای بهزیستی در قائم‌شهر، اظهار کرد: سازمان بهزیستی یکی از سازمانهای مهمی است که ۱۸۰ نوع خدمت را به جامعه هدف ارائه می‌دهد و در مازندران ۵۰۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم از این خدمات استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ساماندهی مناطق حاشیه نشین، گفت: در همین راستا در سال جاری ۱۴ پایگاه اجتماعی در استان افتتاح شد.

حسین زاده از شناسایی ۳۳ منظقه آسیب‌زا و پرخطر در مازندران خبر داد و افزود: یک میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی این مناطق اعتبار در نظر گرفته شده است که ۱۶۰ میلیون تومان آن مربوط به تجهیز و احداث ۳ پایگاه در شهرستان قائم‌شهر بوده‌است.

معاون بهزیستی مازندران با اشاره به پایین آمدن سن آسیب‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اخیر ۱۲ هزار تماس با اورژانس اجتماعی مازندران گرقته شده است.

حسین زاده در ادامه گفت: ۸ هزارو۵۰۰ خانوار مازندرانی از پایگاههای اجتماعی بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سختان خود، در خصوص مسکن خانواده های دارای معلول، بیان کرد: ۴۸۰ خانواده ۲ معلول بدون مسکن شناسایی شدند که تاکنون ۲۳۹ مسکن در سه سال اخیر و ۱۳ مسکن در هفته دولت ساخته و افتتاح شد و ۲۳۷ خانه هم در دست اقدام داریم.

حسین زاده با تأکید بر کمک خیرین در امر ساخت مسکن برای معلولان، گفت: ۱۸ میلیارد تومان برای مسکن روستایی خانوار دارای معلول تعلق گرفت اما تهیه زمین برای ساخت  مسکن، مشکل عمده بهزیستی تلقی می‌شود.

یادآور می‌شود، در روز جاری سه طرح بهزیستی شامل افتتاح پایگاه اجتماعی کوی شهید صالحی، مسکن روستایی دومعلول در وسطی کلا و مسکن روستایی سه معلول در ریکنده افتتاح شد.

کد خبر 4702009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =