راه اندازی مراکز یادگیری در دانشگاه ها در راستای کیفی سازی آموزش

مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت علوم در راستای کیفی سازی آموزش از راه اندازی مراکز یادگیری در برخی از دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا آهنچیان با حضور در یک برنامه تلویزیونی در خصوص کیفی سازی آموزش در دانشگاه ها به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد گفت: رابطه بین ورودی و خروجی یک نظام آموزشی یک رابطه مستقیم است و هرچه ورودی های ما از یک غناء و یا توانایی علمی بیشتری برخوردار باشند، امکان اینکه ما در فرآیند آموزش موفق تر بوده و روی آنها اثر بگذاریم بیشتر است.

وی افزود: ورودی های ما، خروجی های نظام قبلی هستند و بنابراین این نظام های پیوسته آموزشی می توانند تضمین کنند که ورودهای یک مقطع تحت تأثیر دانش آموختگان مقطع قبلی خود هستند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت علوم گفت: البته این موضوع فقط به نظام آموزشی ما اختصاص ندارد و از طرفی نیز نمی توانیم دست روی دست گذاشته و بگوییم مقاطع قبلی باید کار خود را خوب انجام می دادند. یک روش هایی برای افزایش کیفیت در این مقاطع وجود دارد که می توان به استفاده از دستیاران آموزش در کنار اساتید اشاره کرد که یک استاد در کنار خود برای کیفی سازی، دستیار آموزش بکار می گیرد.

وی با بیان اینکه معمولاً دانشجویان وقتی از یک مقطع به مقطع دیگر وارد می شوند با یک افت مواجه می شوند ادامه داد: در برخی از دانشگاه‌ها یک استاد راهنما از ترم یک نظام تحصیلی کنار دانشجو بوده و مسیر تحصیلی را به دانشجو نشان می دهد.  

مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت علوم تصریح کرد: در دانشگاه ها یک مراکزی تحت عنوان مراکز یادگیری راه اندازی شده که دانشجو می تواند خارج از کلاس به آنجا مراجعه کرده و با استفاده از مشاوران این مراکز، مشکلات آموزشی خود را حل کنند.

وی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد دیگر افت تحصیلی دوره کارشناسی نباید وجود داشته باشد. تمام دروس و برنامه ریزی ها ثابت است و دانشجویان باید ملاحظه کرده و آمادگی داشته باشند تا دچار افت نشوند.

به گزارش مهر، اخیرا معاون آموزشی وزارت علوم از نارضایتی دانشگاه‌های برتر کشور از شیوه جذب و کیفیت ورودی‌های کارشناسی ارشد خبر داد که می توانید متن کامل این خبر را در اینجا بخوانید.

کد خبر 4702565

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =