مسیر قاچاق کالاهای اساسی مسدود شده است

زنجان-وزیر کشور گفت: مسیر قاچاق کالاهای اساسی در کشور مسدود شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر  دوشنبه در حاشیه جشنواره شهید رجایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز مسیر قاچاق کالاهای اساسی در کشور مسدود شده است، افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته، اجازه نخواهیم داد کالای اساسی از کشور قاچاق شود.

وی با یادآوری اینکه یکی از اقدامات اساسی در راستای مقابله با قاچاق کالا، جلوگیری از قاچاق کالای اساسی و خروج آن از کشور بود که در روزهای اخیر اتفاق افتاد، تصریح کرد: علاوه بر همه این موارد، در خصوص جابه‌جایی دام نیز باید گفت کسی در این مورد حق جابه‌جایی دام را ندارد؛ چرا که چارچوب‌ها در این زمینه اعلام شده است.

وزیر کشور  با تاکید بر اینکه جابه‌جایی دام برای اینکه در زمره قاچاق قرار نگیرد، باید بر اساس دستورالعمل‌ها انجام شود، ادامه داد: اگر جابه‌جایی دام بدون توجه به دستورالعمل‌های صادر شده انجام شود، قاچاق تلقی شده و بی‌تردید با این‌گونه موارد برخورد جدی خواهد شد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در گذشته شاهد قاچاق ۲۱ میلیاردی در کشور بودیم، گفت: با اقداماتی از این دست، کاهش این رقم و ثبت عدد ۱۰ تا ۱۱ میلیاردی داشته‌ایم که البته باید این ارقام باز هم کاهش داشته باشد.

وزیر کشور در ادامه گریزی به وضعیت قاچاق بنزین در کشور زد و با یادآوری اینکه در این راستا و برای مسدود کردن مسیر قاچاق بنزین، مسیرهای قاچاق در کشور مسدود شده است، اظهار کرد: خوشبختانه بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شاهد روند خوبی در مقوله مقابله با قاچاق کالا در کشور هستیم که ساماندهی این وضعیت در گرو متصل شدن به سامانه‌های مربوطه است.

وی گفت: در حوزه بنزین نیز اقدامات خوبی انجام شده، در مرزهای شرقی و غربی بنزین را به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و تعاونی‌ها با قیمت مناسب می‌دهیم که چند درصد زیر قیمت کشورهای مقابل است و این اتفاق به صورت سازمان یافته انجام می‌شود.

رحمانی فضلی افزود: با همه این اقدامات، همچنان در برخی مناطق قاچاق انجام می شود که باید اصلاح قیمت صورت گیرد و متناسب با آن قیمت‌ها حجم کم شود.

کد خبر 4702641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =