کرمان رتبه دوازدهم کسب و کار کشور را داراست

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: در سال ۹۷ رتبه فضای کسب و کار در استان کرمان شانزدهم بود که با تلاش همه دستگاه‌ها در ابتدای سالجاری به جایگاه دوازدهم کشوری ارتقا یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری صبح سه‌شنبه در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی بیان داشت: در این جشنواره ارزیابی و سنجش عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال گذشته را بررسی و مرور می‌کنیم.

وی افزود: جشنواره امسال با شعار « افزایش اعتماد عمومی » نامگذاری شده که در راستای ارتقاء فرهنگ سازمانی، شفافیت و سلامت اداری، دولت الکترونیک و ... است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: محور اصلی در جشنواره شهید رجایی راهبردهای برنامه جامع نظام اداری و همچنین سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای اصلاح نظام اداری است که در حال حاضر در دومین دور اجرای برنامه‌ها هستیم.

رودری اظهار داشت: دولت مطلوب دولتی است که به جای حکومت کردن حکمرانی کند؛ دولت تنها بازیگر توسعه نیست و شرکایی دارد که باید با تشریک مساعی مباحث مربوط به توسعه را پیش ببرد به همین دلیل کمیت دولت کمتر مطرح و کیفیت بیشتر مورد تاکید است.

وی با بیان این که دولت به عنوان یک نهاد مهم در راستای توسعه همچون یک سازمان ارائه خدمات است، تصریح کرد: دولت باید خدمات خود را به خوبی ارائه کند و خدمت خود را با نرخ اقتصادی خوب و مبتنی بر اصل مشتری مداری و احترام متقابل عرضه کند.

رودری یادآور شد: امروزه شاهد هستیم که خدمات ارائه شده از سوی دولت به دلیل قیمت تمام شده بسیار گران است و خدمات با هزینه‌های بالایی ارائه می‌شود این در حالیست که در بخش خصوصی و غیر دولتی این خدمات به صورت منطقی‌تر و با نرخ پایین‌تر عرضه می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به نقش مهم نظام اداری در دنیا ابراز داشت: اداره سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید مبتنی بر مدیریت نوین باشد و علاوه بر آن اثربخشی و کارایی داشته باشد به همین دلیل در برنامه جامع نظام اداری ۱۰ برنامه پیش‌بینی شده که کارش پرداختن به مولفه‌های مربوط به اصلاح نظام اداری است.

وی گفت: جشنواره شهید رجایی بر اساس ارزیابی عملکرد نظام اداری تعریف شده تا بتواند نگاهی نظارتی بر این سیستم داشته باشد لذا باید پایش مستمر بر نظام اداری کشور را نهادینه کند.

رودری گفت: با در نظر گرفتن شاخص‌های عمومی و اختصاصی در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۷ رتبه فضای کسب و کار در استان کرمان شانزدهم بود که با تلاش همه دستگاه‌ها در ابتدای سالجاری به جایگاه دوازدهم کشوری ارتقا یافته است.

وی گفت: توصیه می‌شود شهروندان حق و حقوق شهروندی خود را بشناسند و مطالبه‌گر باشند لذا به همین منظور سیستم پایش و دریافت اعتراضات و شکایت‌های مردمی در استان راه‌اندازی شده است.

کد خبر 4703486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =