پیشگامی قزوین در جذب سرمایه گذارخارجی و داخلی در شهرکهای صنعتی

قزوین- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: در سه سال و نیم گذشته با انعقاد ۳۳۸ قرارداد در شهرکهای صنعتی، در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور پیشگام هستیم.

حمید رضا خانپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت:  از ابتدای سال ۱۳۹۵ تاکنون، بیش از ۴۷۰ هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده که بیشترین آمار واگذاری ها بر اساس مستندات قراردادها در شهرک صنعتی کمتر برخوردار شامل شهرک صنعتی خرمدشت با ۲۳۲ هکتار و شهرک صنعتی لیا با ۹۷ هکتار زمین صنعتی بوده است.
 
وی با اشاره به افزایش جذب سرمایه گذاری در شهرک صنعتی خرمدشت تصریح کرد: این شهرک  یکی از شهرک های صنعتی امن برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است که در این راستا مشوقهای اعطایی به واحدهای صنعتی شامل ۷ تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی، بهره مندی از مزایای صندوق ضمانت صنایع کوچک، کاهش پرداخت نقدی و تقسیط بلند مدت حقوق انتفاع است.

خانپور یادآورشد: همچنین بهره مندی از جاده ترانزیت شرق به غرب و مرکز، پایین بودن هزینه های تسطیح اراضی برای ساخت و ساز، نزدیکی به بازار عمده محصولات صنعتی کشور و شناسایی منطقه قزوین در سطح بین المللی بعنوان یک منطقه صنعتی مناسب سرمایه گذاری از دیگر مشوق های اعطایی به سرمایه گذاراندر خرمدشت است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین تصریح کرد: با اجرا و بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر فراهم خواهد شد.

خانپور افزود: در سال رونق تولید و با توجه به تحریم های ظالمانه، خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون با واگذاری ۱۶۷ هکتار از اراضی شهرکها و نواحی صنعتی استان به ۴۷ متقاضی سرمایه گذار، در سطح کشور بیشترین آمار جذب سرمایه گذار را به خود اختصاص داده ایم که بیانگر عزم جدی مدیران ارشد استان برای ایجاد بستر مناسب و حضور سرمایه گذاران استان است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران از نواحی صنعتی کم برخوردار و محروم استان گفت: در سه سال گذشته ۱۴ قرارداد در ناحیه صنعتی آوج با متقاضیان سرمایه گذاریمنعقد شده که رتبه چهارم در بین شهرکها و نواحی صنعتی استان در جذب سرمایه گذار را کسب کرده است.

خانپور بیان کرد: خوشبختانه با توجه به رشد چشمگیر میزان سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی در سه سال اخیر و کسب رتبه برتر برای استان قزوین در جذب سرمایه گذار، شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین امسال از گروه ۲ ساختار مدیریتی به گروه  یک ارتقاء یافت.

وی اضافه کرد: همچنین زمین ساختمان اداری شرکت بعد از ۱۵ سال بلاتکلیفی با آغاز عملیات اجرایی آن در سال گذشته در مرحله پایانی ساخت و ساز است که تا چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

خانپور با اشاره به مهمترین برنامه های حمایتی از صنایع کوچک در این مدت گفت: برگزاری اولین رویداد استارتاپی صنایع کوچک در کشور، برگزاری اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیاز فناورانه صنایع کوچک در کشور، راه اندازی کنسرسیوم صادراتی در کشور روسیه و عراق، تشکیل خوشه صنعتی شیرینی سنتی قزوین، برگزاری بیش از سه نمایشگاه توانمندیهای صنایع کوچک، بیش از ۳۱۰ دوره آموزشی برای مدیران و پرسنل واحدهای تولیدی وصنعتی و برپایی ۴۰ تور صنعتی داخل و خارج از استان، حمایت و اعزام ۱۳۹ واحد تولیدی جهت حضور در نمایشگاههای ملی و بین المللی با اختصاص یارانه نمایشگاهی، اعزام هیئت های تجاری به خارج از کشور و ... از مهمترین اقدامات حمایتی و نرم افزای از واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و صنفی بوده است.

خانپور از جذب پنج سرمایه گذار خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ترکیه و عراق با سرمایه گذاری ۴۴۰ میلیون یورو و اشتغال یکهزار و ۱۱۲ نفر در شهرکهای صنعتی کاسپین، لیا خبر داد و گفت: از این پنج واحد تولیدی سه واحد به بهره برداری رسیده و در مرحله تولید قرار دارند و دو واحد صنعتی در مرحله ساخت و ساز می باشند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در پایان افزود: بازدید میدانی و مدیران اقتصادی با توجه به ظرفیت ها و بسترهای مناسب استان سعی کرده ایم تمامی موانع و مشکلات سرمایه گذاران در جلسات تیم اقتصادی که با حضور شخص استاندار و یا معاونین ایشان برگزار می گردد در داخل استان حل و فصل گردد.
 

کد خبر 4703715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =