تغییرکاربری اراضی زراعی در البرز قوه قضائیه را درگیر کرده است

کرج - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: تغییرکاربری اراضی زراعی در استان البرز قوه قضائیه را بسیار درگیر کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حاجی رضا شاکرمی ظهر سه شنبه در نشست مشترک رئیس کل دادگستری استان البرز با استاندار، با اشاره به موقعیت حساس استان البرز که توجه دستگاه حاکمیتی را به خود جلب کرده است، گفت: یکی از مسائل مهم در این استان، کاهش ترافیک است.

وی اضافه کرد: همجواری تهران و البرز منجر به آن شده که بسیاری از شاغلان تهران ساکن استان البرز باشند به همین منظور برای تامین رفاه و احترام به حقوق و وقت شهروندان ضروری است در خصوص گشایش راه ها تلاش بیشتری شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به لزوم تسریع در روند تکمیل پروژه بزرگراه همت، گفت: بزرگراه همت می تواند بخش اعظمی از ترافیک تهران - کرج را کاهش دهد وقوه قضائیه از هر نوع همکاری برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه کوتاهی نخواهد کرد.

شاکرمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مباحث مهم در استان البرز اردوگاه ماده ۱۶ است، افزود: یکی از استان هایی که وجود اردوگاه ماده ۱۶ در آن ضروت دارد، البرز است همچنین در غرب کشور اردوگاه ماده ۴۳ نداریم که اگر به همت استاندار محترم البرز و همراهی دستگاه های متولی بتوان این امکان را راه اندازی کرد اقدام بسیار موثری صورت گرفته است و با توجه به اینکه غرب کشور معین ندارد و این اقدام می تواند در تامین امنیت کشور نقش به سزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی زراعی در استان البرز قوه قضائیه را بسیار در گیر کرده است، گفت: با توجه به درخواست مردم برای تغییرکاربری اراضی زراعی دولت می تواند با برنامه ریزی بخش شمال اتوبان را که شرایط مناسبی دارد به این امر اختصاص دهد.

وی در خصوص مصوبات شورای امنیت ملی که به صورت مشترک بین تشکیلات قضایی و دستگاه های اجرایی است، گفت: شورای عالی امنیت ملی در سال ۹۶ وظیفه جلوگیری از ساخت ساز و رفع تصرف را برعهده استانداری ها گذاشت تا مناطقی که جزو بستر رودخانه محسوب می شوند بر اساس بند۴ ماده ۲ اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهند با توجه به اینکه ممکن است در سال جاری با پدیده سیل روبه رو شویم لازم است برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به اهمیت کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها، افزود: بر اساس دستورالعملی که قوه قضائیه دارد وظایف تمام دستگاه ها در آن مشخص شده که ضروری است با همکاری تمامی دستگاه های مربوطه اقدامات لازم در خصوص کاهش و کنترل آلودگی انجام شود.

شاکرمی گفت: اصولا آلودگی هوا از آبان ماه شروع می شود که اثر گذارترین بخش بر روی آن طبق تحقیقات صورت گرفته ناوگان حمل نقل شهری است که حدود ۸۰ درصد از آلودگی را در بر می گیرد و ضروری است در این خصوص اقدامات اساسی لازم انجام شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت رونق تولید، گفت: استاندار البرز در راستای حفظ اشتغال و رونق تولید زحمات بسیاری کشیده اند و با حساسیت به این موضع پرداخته و پیگیری می کنند اما بخش تولید همچنان نیاز به حمایت جدی و عملی است خصوصا مسائل مربوط به محیط زیست و لکه های صنعتی که باید به دنبال آن باشیم که سامان دهی شده و به شهرک صنعتی تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: قوه قضائیه اجازه نمی دهد تا هیچ واحد تولیدی از فعالیت باز بماند و هر جا که بتواند در حفظ اشتغال و حل مشکل قانونی ورود می کند تا بتواند نقشی در جهت حفظ اشتغال و رونق تولید داشته باشد.

کد خبر 4703786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =