صندوق ضمانت مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی می‌شود

کرمان - استاندارکرمان گفت: مدیر کل کمیته امداد قول داده که در سال جاری ۱۲ هزار شغل ایجاد کند اما مشکل ضمانت دارند به همین دلیل صندوق ضمانت مددجویان را ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی پیش از ظهر سه‌شنبه در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان کرمان بیان داشت: تلاش کا مندان دولت در راستای ارائه خدمات در سال گذشته منجر به کسب  موفقیت‌های خوبی در استان کرمان شد.

وی افزود: متاسفانه روال کار بر این است که مشکلات و نارضایتی‌ها عنوان می‌شوند اما از موفقیت‌ها چیزی گفته نمی‌شود یا کمتر به آن پرداخته می‌شود لذا مطالبه‌گری حق همه مردم است اما در کنار آن خدماتی که انجام شده‌اند نیز بیان شود.

استاندار  کرمان گفت: سال گذشته تسهیلات بسیار خوبی به افرادی که متقاضی شغل بودند پرداخت شد که شامل ۴ درصد تسهیلات در مشاغل خانگی، خرد و خوداشتغالی معادل ۱۵۶ میلیارد تومان می‌باشد که ۱۱ هزار شغل در این رابطه ایجاد شده است.

فدایی اظهار داشت: در سال گذشته شش هزار و ۲۳۵ شغل در خصوص مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شده که در این راستا مدیر کل کمیته قول داده که در سال جاری ۱۲ هزار شغل ایجاد کند لذا مشکل ضمانت دارند به همین دلیل صندوق ضمانت مددجویان را ایجاد خواهیم کرد.

استاندار کرمان تصریح کرد: در سال گذشته در راستای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری برای جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها ۳۲۴ میلیارد تومان تسهیلات ۶ درصد اختصاص یافت که در این رابطه شش هزار و ۵۹۳ شغل به صورت مستقیم ایجاد شد که رتبه هفتم کشور را کسب کردیم.

وی یادآور شد: برای فعال کردن و افزایش تولید واحدهای فعال و تکمیل واحدهای نیمه تمام ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر و ۹۶۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید طی سال گذشته در استان پرداخت شده که در این رابطه رنله پنجم کشوری را کسب کردیم.

استاندار کرمان گفت: علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی امسال در هفته دولت ۴۸۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومان برای افتتاح داشتیم که نسبت به سال قبل به لحاظ تعداد طرح و میزان اعتبار پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

وی افزود: از سال ۹۲ تا به حال در حوزه گازرسانی روستایی ۷۲۵ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند که تنها ۳۴۶ روستا سال گذشته گازرسانی شده است همچنین در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز موفق بوده‌ایم.

فدایی بیان داشت: پروژه فاضلاب در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان با دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال اجرا است؛ همچنین سال گذشته بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان از امکان تهاتر استفاده کردیم.

وی یادآور شد: طی سال گذشته به جهت بهبود فضای کسب و کار پنجره واحد سرمایه گذاری ایجاد شد که آن را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

کد خبر 4703889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =