توجه به روستاها عامل از بین‌رفتن حاشیه‌نشینی است

کاشمر- مدیر کل امور زائرین خراسان رضوی ضمن اشاره به توجه جدی دولت به روستاها گفت: اگر به روستاها توجه شود، نه تنها با پدیده حاشیه‌نشینی مواجه نخواهیم شد، بلکه تولید و رونق نیز شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد قربانی بعدازظهر سه‌شنبه،  در جلسه شورای اداری کاشمر در فرح‌آباد اظهار کرد: در ابتدای انقلاب شهید رجایی بود که بیرق حمایت از محرومین را برداشت.

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری خراسان رضوی افزود: در حال حاضر دولتی براساس انقلاب شکل گرفته که از شعارهای اصلی آن عدالت اجتماعی، توجه به محرومین و نقاط محروم است.

وی با تاکید بر اینکه می‌بایست در کنار عمران روستایی به موضوع اشتغال نیز توجه گردد، تصریح کرد: با شکل‌گیری نهادی به نام شورا و سپس دهیاران فرصت، بستر و زیرساخت‌ها آماده شده، به طوری که اکنون در حوزه روستایی به زیرساخت‌هایی خوبی رسیده‌ایم.

قربانی تصریح کرد: امروزه، براساس سیاست‌های رهبر معظم انقلاب، می‌بایست به اقتصاد مقاومتی توجه کرد؛ بخش عمده‌ای از رویکردهای اقتصاد مقاومتی توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‎های داخلی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت طی سه سال اخیر توجه بسیار جدی به روستاها داشته است، معتقدیم اگر به روستاها توجه شود، نه تنها با پدیده حاشیه‌نشینی مواجه نخواهیم شد، بلکه تولید و رونق نیز شکل می‌گیرد.

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری خراسان رضوی همچنین با اشاره به اینکه کاشمر جز اولین شهرستانهای استان خراسان رضوی از نظر سرانه و زیرساخت‎های بهداشت و درمان است، افزود: هفته دولت فرصتی برای تبیین و بیان خدمات دولت و آغازی برای برنامه‌های جدید است.

وی همچنین عنوان کرد: باید به معیشت مردم، کارآفرینی و اشتغال آفرینی به خصوص در روستاها توجه ویژه داشت.
سید کاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر در این نشست اظهار کرد: علی‌رغم زحمات به عمل آمده، همچنان مشکلاتی در بخش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داریم. اگر انتقادی صورت می‌گیرد باید سازنده و به دور از دشمنی و باج‌گیری باشد.

امام جمعه کاشمر در این نشست اظهار کرد: نباید رفتارها و کارهای ما در کنار تذکرها آنچنان باشد که دشمن خوشحال شود.

طباطبایی گفت: توصیه‌های رهبری همیشه در راستای رونق تولید، توجه به معیشت مردم، و مبارزه با فساد بوده است که همه مسئولان باید به سخنان ایشان جامعه عمل بپوشاند. 

فرماندار شهرستان کاشمر نیز  در این جلسه گفت: در سایه همدلی و اتحاد توسعه شهرستان محقق می‌شود 

مسلم ساقی با بیان اینکه در این دوران از انقلاب نیاز به وحدت داریم افزود: تعامل همه ارکان و قوای کشور عرصه خدمت بهتر به مردم را مهیا می‌کند.

وی تاکید کرد: جوامع امروز بیش از سرمایه مادی به سرمایه اجتماعی نیاز دارد. 

فرماندار شهرستان عنوان کرد: علی‌رغم مشکلات دولت و کشور، شاهد افزایش تولید و فعالیت‌های عمرانی هستیم. 

کد خبر 4704063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =