قدرت سازی و امنیت سازی راهبرد حفظ منافع ایران در دریاها

نوشهر - جانشین نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، قدرت سازی و امنیت سازی برای حفظ منافع جمهوری اسلامی را در دریاها راهبرد مهم دانست و گفت: باید با تمام قدرت رو به جلو حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار تورج حسنی مقدم شامگاه سه شنبه در اختتامیه دوره بصیرت عاشورایی کارکنان نیروی دریایی در نوشهر بااشاره به تشکیل دوره بصیرت عاشورایی گفت: کارکنان نیروی دریایی همانگونه که به انجام ماموریت ها می پردازند باید به کانون خانواده نیز توجه داشته باشند.

وی نقش خانواده ها را به عنوان منشاء و محور برای قدرت سازی و امنیت سازی در نیروی دریایی مهم برشمرد و گفت: فرمانده معظم کل قوا همواره شکیبا، بردبار و باحوصله هستند و کارکنان نیروی دریایی نیز باید چنین ویژگی هایی داشته باشند.

وی خانواده های معظم شهدا را به عنوان یک الگو در جامعه دانست و بر لزوم استمرار راه شهیدان در جامعه تاکید کرد و افزود: کانون خانواده اولین کانون جامعه به شمار می رود و باید به این کانون توجه کنیم.

جانشین نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، بصیرت عاشورایی در نیروی دریایی  را که شعارش راه امام حسین (ع) بوده بسیار مهم و باارزش دانست و گفت: از مقام شهدا و مقام افلاکی ائمه اطهار باید الگوبرداری کرده و بینش و بصیرت را ارتقاء دهیم.

امیر دریادار حسنی مقدم با بیان اینکه نیروی دریایی دو هزار کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی به انجام ماموریت می پردازد تصریح کرد: نیروی دریایی به صورت خوداتکا و توکل با خداوند بزرگ ماموریت ها را دو هزار کیلومتر آن سوی آب های سرزمینی انجام می دهد.

وی با تاکید براینکه باید برای دین خداوند تبلیغ کنیم یادآور شد: ایمان متقی و ریشه ای اصل مهمی است و امنیت سازی و قدرت سازی کار مهم نیروی دریایی ارتش است که از منافع جمهوری اسلامی دفاع می کند.

داشتن نیروی انسانی توانمند برای دفاع و تهاجم مهم است

جانشین نیروی دریایی ارتش داشتن نیروی انسانی توانمند برای دفاع و تهاجم را امری مهم دانست و گفت: نیروی انسانی بادانش، ماهر و توانمند نیازداریم و راهبرد مقاومت فعالانه نیازمند بازدارندگی و تاب آوری است.

وی امیدآفرینی و مقاومت برابر جنگ نرم دشمن را از مسائل مهم و مورد توجه برای خانواده ها دانست و گفت: در برابر دشمنی قرار گرفتیم که تمام قد برابر ما ایستاده است و باید از خانواده معظم شهدا و فرماندهی معظم کل قوا درس بگیریم.

امیر حسنی مقدم افزود: اگر ایمان، تخصص و مهارت شهدا نبودند مقابل دشمن به پیروزی نمی رسیدیم، بنابراین باید با بصیرت و بینش، مهارت و اراده آزاد فعالیت کنیم.

نقش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بازیگر منطقه ای حفظ کنیم

جانشین نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نقش خانواده ها را در قدرت سازی و امنیت سازی نیروی دریایی برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی در دریاها مهم بیان کرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری عمق راهبردی ما در دریاها معنی پیدا می کند.

وی گفت: دشمن می خواهد ما را از بازیگری منطقه خارج کند و ما باید نقش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بازیگر منطقه ای حفظ و از انزای جمهوری اسلامی در منطقه جلوگیری کنیم.

امیر حسنی مقدم به خصوصیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: فرماندهی معظم کل قوا و مخلص بودن برای خدا از ویژگی های نیروی دریایی و ارتش است.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی زمانی می تواند فداکارانه و هوشمندانه از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و آبهای انحصاری و اقتصادی دفاع کند که بتواند آینده را بشناسند و درک کند و خانواده ها در این زمینه باید همسران و پدران در نیروی دریایی کمک کند.

جانشین نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران، با اظهار اینکه کشور ما بزرگ و مظلوم است تصریح کرد:  باید با دانش و بصیرت برای دفاع از منافع تلاش کنیم.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم گفت: همه باید برای ارتقای کشور در مجامع بین المللی تلاش به استکبار ثابت کنیم که مقابل سختی ها تاب آوری داریم، به اهداف خود دست خواهیم یافت.

وی با عنوان اینکه ما آزادیم و استقلال داریم و باید از سیره امام حسین (ع) درس بگیریم، نقش خانواده ها را در کمک به کارکنان نیروی دریایی مهم و بااهمیت دانست.

کد خبر 4704197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =