۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور فعال است

ساری - رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود ۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور گفت: از این تعداد ۲۰ مرکز در مازندران فعال است.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح بزرگترین مجتمع نگهداری کودکان بی سرپرست در بابل با اشاره به وجود ۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور اظهار داشت: از این تعداد ۲۰ مرکز در مازندران وجود دارد.

وی، تقویت فرهنگ فرزندخواندگی را از برنامه و سیاست های سازمان بهزیستی یاد کرد و گفت: در حال حاضر خانواده هایی که به طور داوطلب خواهان نگهداری فرزندان معلول در جامعه هستند رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه فرهنگ فرزندخواندگی در کشور رو به تقویت است ادامه داد: در روزهای آینده مرکز رشد و استعدادیابی فرزندان بهزیستی با هدف استعدادهای فرزندان بهزیستی افتتاح خواهد شد.

قبادی دانا با بیان اینکه فرزندان بهزیستی دارای استعداد و ظرفیت های خوبی هستند تصریح کرد: برخی از آنان حتی مدیریت کلان سازمان بهزیستی را عهده دار هستند و در حال حاضر بهزیستی نگهداری از ۲۶ هزار کودک را عهده دار است که ۱۰ هزار نفر در مراکز و ۱۶ هزار نفر در خانوارهای جایگزین نگهداری می شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نگاه ویژه دولت نسبت به فرزندان تحت پوشش بهزیستی از افزایش سه تا پنج برابری یارانه و مستمری آنان خبر داد و گفت: در سال جاری دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مستمری مددجویان بهزیستی تخصیص داده می شود.

وی رقم مستمری پرداختی به مددجویان بهزیستی در سال قبل را هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه برای تربیت، آموزش و مهارت فرزندان تحت پوشش دغدغه داریم گفت: بهزیستی باید به ماموریت خود مبنی بر زندگی بهتر دست یابد و بیش از هزار مرکز نگهداری شبانه روزی با ۴۷ هزار مددجو در کشور فعال است.

وی شمار مهدکودک های تحت پوشش برای تربیت کودکان را ۱۵ هزار واحد بیان کرد و گفت: صدها مرکز مشاوره و ۶۵۰ مرکز شبه خانواده و ۶۴ شیرخوارگاه در کشور فعالیت دارند.

بزرگترین مجتمع نگهداری کودکان بی سرپرست با همت خیران بابلی در این شهرستان افتتاح شد.

کد خبر 4704265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =