دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجویان انتقالی از خارج را نمی پذیرد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سال تحصیلی جدید این دانشگاه برنامه‌ای برای ثبت‌نام از دانشجویان انتقالی از خارج ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران،  دکتر امیرعلی سهراب پور با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی تهران با تعیین معیارهای علمی، از میان دانشجویان واجد شرایط انتقالی از خارج به داخل، در مجموع ۲ نفر در رشته پزشکی، ۳ نفر در رشته داروسازی و ۳۳ نفر در رشته دندانپزشکی را که بالاترین امتیاز را داشتند جذب کرد.

وی افزود: سیاست دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال جاری عدم پذیرش تعداد بیشتری از این دانشجویان است. طبیعتاً این افراد می‌توانند در سایر دانشگاه‌های متقاضی که تعدادشان هم کم نیست، ثبت‌نام کنند.

سهراب پور گفت: یک اصل را نباید فراموش کرد و آن این‌که صندلی‌های دانشگاه برتر کشور باید به برترین استعدادهای کشور اختصاص یابند.

وی افزود: طی سال‌های گذشته، به‌تدریج دوره‌های شهریه پرداز پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران برچیده شده است، به‌طوری‌ که از مهرماه ۹۸ هیچ دانشجوی جدید شهریه پردازی در دانشگاه در این سه رشته نخواهیم داشت.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقدیم صرفاً برای کسب درآمد نباید صندلی‌های دانشگاه را به دانشجویان شهریه پرداز اختصاص داد. صندلی‌های دانشگاه ما باید به استعدادهای برتر کشور اختصاص یابند حتی اگر از حداقل امکانات مالی برخوردار باشند و این مصداق عینی عدالت آموزشی است.

وی گفت: پردیس دانشگاه علوم پزشکی در اساس برای کسب درآمد ایجاد نشده است. پردیس، جایگاه جذب دانشجوی خارجی است. خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران در طول یک دهه گذشته مسیر افتخارآمیزی را در جذب دانشجوی خارجی طی کرده است. در حال حاضر حدود ۷۸۰ دانشجوی خارجی از ۴۱ کشور و پنج قاره جهان در دانشگاه ما تحصیل می‌کنند.

سهراب پور اظهار داشت: این در حالی است که تاکنون ۱۸۵ دانشجوی خارجی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیل شده و بسیاری از آن‌ها به کشورهای خود بازگشته‌اند و در بالاترین سطح علمی و اجرایی در کشور خود در حال ارائه خدمت هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما مصمم هستیم از تمام ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی تهران برای جذب دانشجویان خارجی بیشتر در پردیس‌های دانشگاه استفاده کنیم و امیدواریم روزی را ببینیم که تمام ظرفیت پردیس‌های دانشگاه با دانشجویان خارجی پرشده باشد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: تا آن زمان با آنکه از سوی وزارت بهداشت اجازه داریم، بنا برگرفتن دانشجوی شهریه پرداز نداریم و حتی‌الامکان ظرفیت خالی را با دانشجویان غیر شهریه پرداز پر خواهیم کرد.

کد خبر 4704486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =