تقویت پژوهش سراها و توسعه آزمایشگاه مدارس در اولویت است

قزوین- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برای کیفی سازی تعلیم و تربیت در سال جاری تقویت پژوهش سراها و توسعه و تجهیز آزمایشگاه های مدارس در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر،  علیرضا کمرئی در آیین اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و اولین دوره مسابقه کدنویسی که پیش از ظهر چهارشنبه در سالن تربیت معلم شهید رجایی برگزار شد اظهار کرد: این جشنواره از رویدادهای علمی مهمی است که با کیفیت خوبی در حال برگزاری است.

وی افزود: انتخاب نمادها برای جشنواره حتی رنگ ها هوشمندانه بوده است چون دانش آموزان اهل خلاقیت هستند با شادی و نشاط وارد کار شده اند و در این جشنواره از نمادهای اصلی در بخش کد نویسی و آزمایشگاهی بخوبی استفاده شده است و این نشان می دهد جریان آموزش از همان فضای حیات مدرسه و کلاس وآزمایشگاه مورد توجه است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: جشنواره استان قزوین و سایر جشنواره ها بدون حضور و مشارکت دانش آموزان هیچ معنا ندارد و این که فضای ذهنی خود را به سمت خلاقیت و پژوهش سوق داده اید کار ارزشمندی صورت گرفته که این انتخاب برای رشد و تعالی شما تاثیر گذار است.

۱۶ درصد دانش آموزان پایه در جشنواره ها شرکت دارند

وی گفت: آمارها نشان می دهد ۱۶ درصد دانش آموزان پایه در بیش از ۱۱ جشنواره در عرصه های چهارگانه شرکت کرده اند.

کمرئی تصریح کرد: از ۶۰۰ هزار دانش آموز پایه یازدهم حدود ۹۵ هزار و ۷۵ نفر در جشنواره ها شرکت کرده اند.

وی گفت: پیوند علم و عمل در پیوند با سایر فعالیت ها می تواند تحول اساسی در مدارس ایجاد کند و جشنواره هایی مانند خوارزمی و جابربن حیان اگر در مسیر واحد قرار گیرند کیفیت بخشی اموزشی را محقق می کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: با یک طراحی مناسب در کلاس می توان نشاط مدارس را بیشتر کرد و در راهبری این کار دانش اموزان و معلمان کمک کردند که جای تقدیر دارد.

کمرئی بیان کرد: بر اساس درس ملی در اهمیت توجه به موارد اساسی حوزه تربیت و یادگیری و فناوری در اولویت قرار دارد و باید بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی اظهار داشت: سواد فناوری می تواند زندگی خوبی را برای آینده دانش آموزان ترسیم و تضمین کرده و نظام اجتماعی پایمندانه را محقق کند.

کمرئی اضافه کرد: ایجاد بینش بهتر برای شناخت پدیده ها و تسلیم در برابر خداوند با فناوری نو و مهارت افزایی کسب می شود و در آموزش علوم تجربی که در دروس پایه منتقل می شود باید تجربه زندگی را هم یاد دهیم و دانش آموزان وارد محیط های عملی و آزمایشگاهی شوند تا تجربه کسب کنند.

وی گفت: بین نظر و عمل باید پیوند برقرار کنیم،  در کد نویسی و زیست فناوری و سلول های بنیادی باید بتوانیم پیوند علم و عمل را بیشتر و فاصله گذشته را کمتر کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت اموزش و پرورش بیان کرد: کیفیت نظام آموزشی در کشور باید افزایش یابد از این رو در سال آینده روی پژوهش سراها تاکید جدی خواهیم داشت و توسعه آزمایشگاه ها در اولویت است.

در ادامه از برگزیدگان مسابقات آزمایشگاهی،  کدنویسی،  زیست فناوری،  سلول های بنیادی و پزشکی ساختی تجلیل شد.

کد خبر 4704781

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =