۶۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می‌کنند

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و این افراد باید از نظر معیشتی تأمین شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر بیات صبح امروز در مراسم پیاده‌روی بازنشستگان و مستمری‌بگیران در بوستان ولایت که با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت:‌ بازنشستگان از مدیریت سازمان درخواست کمک دارند و ۶۰ درصد آنها حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و حقوق آنها کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ما پیگیر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران هستیم، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تبدیل به استخوان لای زخم شده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر این معضل حل شود.

وی بیان داشت:‌ ما به ارتقاء معیشت بازنشستگان اعتقاد داریم و باید این اقدام هر چه زودتر اتفاق بیفتد و درخواست داریم که سهام دو شرکت مورد نیاز را به بازنشستگان واگذار کنند. در حال حاضر سهام بانک رفاه متعلق به بازنشستگان است ولی سهام این بانک در سازمان باقی مانده است البته بانک رفاه با ما همکاری خوبی داشته است.

بیات یادآور شد:‌در طرح کرامت رضوی ۱۴۰ هزار نفر تا کنون به مشهد مقدس اعزام شده‌اند و همچنان این طرح ادامه دارد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد که امیدواریم این بدهی هر چه زودتر از سوی دولت پرداخت شود.

وی بیان داشت: مسکن بازنشستگان بسیار حائز اهمیت است و ما از ظرفیت‌های خالی مسکن مهر کشور سهمیه‌هایی را دریافت کردیم و تعدادی از مسکن‌های مهر نیز استفاده شده است.

بیات درباره بیماران خاص نیز بیان داشت: خدمات درمانی خاصی به افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند، پرداخت شده است و بر اساس مصوبه‌های قانونی نیز مبالغی به آنها پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تأکید کرد: ما همچنان به دنبال سه‌جانبه‌گرایی در سازمان تأمین اجتماعی هستیم و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و در کمیسیون اجتماعی مجلس قرار شد این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.

وی درباره ارائه خدمات بیمه تکمیلی به بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز اظهار داشت: ما انتظار داریم خدمات بیمه تکمیلی برای بازنشستگان وضعیت مطلوب‌تری داشته باشد و انتظار داریم که بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز از خدمات مشابه همکاران بازنشسته سازمان بهره‌مند شوند.

۲۰۷ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

 حسن صادقی عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان تهران نیز در ادامه مراسم گفت: ما به دنبال پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی هستیم و حدود ۲۰۷ هزار میلیارد تومان مطالبات این سازمان است.

وی بیان داشت: در خصوص سه‌جانبه‌گرایی درخواست ما بازگشت به قانون مصوب سال ۵۴ است و انتظار داریم که با همکاری دولت اقدامات خوبی صورت بگیرد.

صادقی بیان داشت: در خصوص مسکن استیجاری برای مستمری‌بگیران و بازنشستگان با وزارت مسکن  نیز در حال تعامل هستیم و امکان ارائه ۴۰۰ هزار مسکن مهر به صورت استیجاری به بازنشستگان وجود دارد.

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان تهران یادآور شد: تأمین اجتماعی امروز به لحاظ درآمدی وضعیت مطلوبی ندارد و امیدواریم که این سازمان مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد و اگر کمک‌های لازم به این سازمان صورت نگیرد در مرز هشدار قرار می‌گیرد.

کد خبر 4704809

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =